اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / آغاز طرح افزایش ضخامت باند فرودگاه خرم آباد
82133596-70836033.jpg

آغاز طرح افزایش ضخامت باند فرودگاه خرم آباد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

اسفندیار کیانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در اجرای این طرح باند فرودگاه خرم‌آباد در سه فاز روکش آسفالت شده و سطح ایمنی آن ارتقا می‌یابد.
وی اظهار کرد: این طرح از امروز به مدت سه ماه عملیاتی می‌شود و پروازهای شرکت‌های هواپیمایی طی این زمان با محدودیت‌ می‌توانند در فرودگاه خرم‌آباد نشست و برخاست داشته باشند.
کیانی عنوان کرد: فاز نخست اجرای روکش باند این فرودگاه به طول یک هزار متر شروع می‌شود و در مدت سه ماه حدود دو هزار و ۶۰۰ متر از باند عملیاتی است و شرکت‌های هواپیمایی در صورت تمایل می‌توانند پروازهای خود را با محدودیت و اصلاح ساعت پروازی برقرار کنند.
وی ادامه داد: به این ترتیب پرواز در مسیر تهران- خرم‌آباد می‌بایست ساعت ۵:۳۰ از فرودگاه مهرآباد انجام شود و پروازهای خرم‌آباد به سایر مقاصد ساعت ۷:۱۵ این فرودگاه را ترک کنند.
به گفته وی در فاز نخست یکهزارمتر از باند سه هزار و ۶۰۰ متری فرودگاه طی ۲۰ روز روکش می‌شود و در این مدت دو هزار و ۶۰۰ متر از باند قابل استفاده است و شرکت های هواپیمایی می‌توانند با محدودیت و انتقال پروازهای خود به صبح زود از باند این فرودگاه بهره‌ ببرند.
کیانی اضافه کرد: بنابراین در این مدت فرودگاه تعطیل نخواهد شد و همه عوامل عملیاتی و انسانی مطابق مقررات آماده ارایه خدمات هوانوردی و فرودگاهی هستند.
به گفته وی فاز دوم این عملیات به مدت ۴۵ روز مربوط به روکش یکهزار و ۶۰۰ متر دیگر باند است که در این مدت پروازهای فرودگاه خرم‌آباد لغو خواهد شد اما در فاز سوم آن نیز یک هزار متر باقی مانده باند فرودگاه روکش شده و پروازهای این فرودگاه با محدودیت‌ همچون فاز یک برقرار خواهد بود.
کیانی هدف از اجرای ارتقای مقاومت و اصلاح روکش باند این فرودگاه را جلوگیری از شن‌زدگی، آب‌زدگی و ارتقای ایمنی باند اعلام کرد و گفت: پیش از این طول باند این فرودگاه سه هزار و ۲۰۰ متر بوده که به تازگی حدود ۴۲۰ متر به طول آن اضافه شده است که در این پروژه روکش یکسانی بر طول کل این باند ایجاد می‌شود.
مدیر فرودگاه خرم آباد گفت: همچنین همزمان در این طرح ، سیستم روشنایی باند پس از ۲۵ سال تعویض خواهد شد.
کیانی اظهار کرد: مدت زمان این طرح سه ماه پیش‌بینی شده و برای آن به ۷۰ هزار تن آسفالت نیاز است.
به گفته وی ارتفاع روکش باند نیز ۱۳ تا ۱۸ سانتیمتر افزایش خواهد یافت و هزینه آن از محل اعتبارات استانی در قالب طرح توسعه فرودگاهی تامین می‌شود.
وی اضافه کرد: اعتبار کل طرح توسعه فرودگاهی ۵۲۰ میلیارد ریال بوده و خرید، نصب و بهره‌برداری از سیستم روشنایی باند به عهده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است که برای آن نیز حدود ۴۰میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

*** کاهش پروازهای فرودگاه خرم آباد در هفته جاری
مدیر فرودگاه خرم آباد همچنین گفت: بر اساس اعلام شرکت های هواپیمایی ، هفته جاری ۱۸ پرواز در این فرودگاه انجام می شود.
کیانی افزود: در این راستا روزانه یک پرواز تهران خرم آباد و بالعکس و روزهای شنبه و سه شنبه نیز پرواز مشهد برقرار است.
گفتنی است هم اکنون ۲۸ پرواز هفتگی به مقاصد تهران، مشهد و ماهانه یک پرواز عتبات عالیات در فرودگاه خرم‌آباد برقرار است.
۷۲۶۹/۶۰۶۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • داخلي
  • فرودگاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان