اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / آمادگی بیش از ۱۰ مسجد در شهرستان سلسله برای برگزاری آیین اعتکاف
82483510-71521258.jpg

آمادگی بیش از ۱۰ مسجد در شهرستان سلسله برای برگزاری آیین اعتکاف

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام پرویز صالحی چهارشنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های آیین معنوی اعتکاف در دفتر امام جمعه الشتر با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت علی(ع) افزود: مراسم معنوی اعتکاف اثرات بسیار مثبتی به ویژه بر روی جوانان، نوجوانان و دانشجویان دارد و رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر برگزاری باشکوه این مراسم معنوی تاکید دارند.
وی اظهار کرد: در دنیای کنونی و با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان که اعتقادات جوانان ما را نشانه گرفته است برپایی چنین آیین هایی نقشه های دشمنان را برای منحرف کردن افکار جوانان جامعه و رسیدن به اهداف شوم خود، نقش برآب می کند.
حجت الاسلام صالحی از ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا به نحو مناسب در برگزاری این آیین معنوی شرکت کنند چرا که شرکت و حمایت از این آیین یک سرمایه گذاری معنوی است و اثرات بسیار خوبی بر سلامت جامعه خواهد داشت.
معاون فرماندار سلسله نیز در این نشست از آمادگی فرمانداری برای هماهنگی لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم معنوی خبر داد و گفت: اعتکاف از سنت‌ های حسنه‌ ای است که هر ساله با شکوه بیشتر در کشور و شهرستان سلسله برگزار می‌ شود.
مرتضی مهدوی کیا با بیان اینکه اعتکاف فضایی برای خودیابی و تفکر است، افزود: مراسم معنوی اعتکاف توطئه ‌های دشمنان را خنثی می ‌کند.
سنت حسنه اعتکاف (ایام البیض) از سحرگاه ۱۳ رجب آغاز و تا غروب ۱۵ رجب ادامه دارد که این مراسم امسال برابر با (۲۲ تا ۲۴ ) فروردین ماه ۹۶است.
۷۲۶۵ /۳۰۲۲
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • فرهنگي
  • اعتكاف
  • مساجد
  • سلسله

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان