اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / آیین تجلیل از ورزشکاران معلول مدال آور لرستانی در مسابقات جهانی برگزار شد
n82705723-71945253.jpg

آیین تجلیل از ورزشکاران معلول مدال آور لرستانی در مسابقات جهانی برگزار شد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان در این آیین گفت: استانداری لرستان بسترهای مناسب را برای تجهیز امکانات ورزشی جانبازان و معلولین استان فراهم می کند.
حبیب الله خجسته پور افزود: وقتی ورزشکاران معلول به قهرمانی می‌رسند باعث ایجاد انگیزه برای دیگر معلولین می شود.
وی ادامه داد: ورزشکاران معلول می‌خواهند بر محدودیت‌های خود غلبه کنند و در این راستا نقش بسترسازان این قهرمانی ها در وزارتخانه و هیات ورزشی استان پررنگ است.
خجسته پور با اشاره به اینکه اعتبارات ورزشی در مواردی به صورت ملی برنامه ریزی می شود گفت: ۱۹ درصد اعتبارات کل کشور به استان ها اختصاص می یابد و بیش از ۸۰ درصد از اعتبارات با تلاش مسئولان استانی فراهم می شود و در این زمینه باید طرح‌های توسعه‌ای برای کمک به ورزش معلولین انجام شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان نیز در ادامه گفت: عصاره های ورزش جانبازان و معلولین کشور از استان لرستان می باشد چرا که اکثر قهرمانی و کسب مدال توسط این عزیزان به دست می آید.
علی یاور عزیز پور افزود: بیش از ۲۵ درصد از مدال‌های کاروان تیم ملی توسط ورزشکاران لرستانی کسب می شود.
رئیس هیات دو و میدانی استان لرستان نیز در ادامه افزود: ١٥ رشته ورزشی معلولین در لرستان فعالیت می کنند که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های موفق شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران و مربیان در این رشته های ورزشی باشیم.
محمد الیاسی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ مدال در ٢ مرحله اعزام به مسابقات جهانی توسط ورزشکاران معلول لرستانی کسب شده است.
وی گفت: سه رویداد مهم پارا آسیایی جوانان پارا آسیایی بزرگسالان و المپیک ۲۰۲۰ در انتظار ورزشکاران معلول لرستانی است که امیدواریم با تلاش ورزشکاران و حمایت مسئولین موفقیت های بیشتری کسب کنیم.
وی بیان کرد: مشکل عمده ورزشکاران دو و میدانی لرستان امکانات و تجهیزات بدنسازی است که در صورت برطرف شدن این مشکل امید پیدا کرده و قهرمانی های زیادی را به دست خواهند آورد.
ورزشکاران جانباز و معلول دو و میدانی استان لرستان در مسابقات جهانی بزرگسالان لندن یک طلا و چهار نقره و در مسابقات جهانی جوانان سوئیس یک طلا یک نقره و سه برنز در سال ۲۰۱۷ کسب کردند.
۲۲ تا ۲۹ مهرماه هفته پارالمپیک است.
٣٢١٠/۶۰۶۰
خبرنگار: محمد یاراحمدی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

برچسب ها

ورزش

جانبازان و معلولين

معاون استاندار

مسابقات جهاني

می فایل پرتال خبری استان لرستان