اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / استاندار: زیرساخت های ورزش لرستان مطلوب نیست
82433084-71419793.jpg

استاندار: زیرساخت های ورزش لرستان مطلوب نیست

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست با سازمان های مردم نهاد، جوانان و هیات های ورزشی در سالن آمفی تئاتر استانداری لرستان افزود: در سال ۹۲ سرانه ورزشی استان لرستان ۴۹ صدم مترمربع بود که اکنون به ۵۵ صدم مترمربع رسیده است ولی تا وضعیت مطلوب خیلی فاصله داریم.
وی اظهار کرد: افزایش یک صدم متر مربع به فضای ورزشی نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که با استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیاء ۲ میلیون مترمربع فضای روباز به استان اضافه خواهد شد.
استاندار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر لرستان فاقد ورزشگاه ۱۵ هزار نفری است، افزود: میدان اسب دوانی در دولت قبل به بخش خصوصی واگذار شد و هنوز امکان بازگرداندن این ظرفیت به دولت برای استفاده مردم محقق نشده است.
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد توجه اداره ورزش و جوانان به بخش ورزش معطوف است، گفت: عدم حضور بخش خصوصی به علت ضعف زیرساخت ها در بیکاری تاثیرگذار است.
بازوند با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به هیات های ورزشی گفت: دستگاه های اجرایی لرستان در سال ۹۶ اسپانسر و حامی هیات های ورزشی می شوند.
وی افزود: بیش از ۵۵۰ هزار نفر جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند که این مهم ظرفیت بزرگی برای پیشرفت استان به شمار می رود.
استاندار لرستان بیکاری را بزرگترین چالش این استان خواند و اظهار کرد: نرخ بالای بیکاری در این استان ناشی از رتبه بالای بیکاری ۱۵ ساله لرستان است.
وی درخصوص مشکلات تیم فوتبال خیبر خرم آباد گفت: تاکنون اسپانسری برای این تیم پیدا نشده و تلاش بر این است به زودی در این راستا اقدام شود.

** دهکده المپیک خرم آباد قبل از عمر دولت و تدبیر تکمیل شود
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به طولانی شدن روند ساخت دهکده المپیک گفت: از مسئولان انتظار می رود این طرح را تا پایان دولت تدبیر و امید تکمیل کنند.
محمد بیرانوندی خواستار تحقق وعده های مسئولان شد و افزود: مجموعه ورزشی دهکده المپیک حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم هرچه سریعتر تکمیل شود.
وی بیکاری را بزرگترین مشکل مردم لرستان دانست و گفت: مردم لرستان در تمام صحنه های انقلاب و نظام حضور داشته اند و با توجه به داشتن استعدادهای فراوان انتظار می رود از توان و انرژی جوانان این استان برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود.
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از زحمات استاندار لرستان برای توسعه این استان اظهار کرد: امید است نیروهای جوان استان لرستان با ایجاد زیرساخت ها به سمت ورزش هدایت شوند.
۷۲۷۴/۳۰۲۲
خبرنگار: مریم نریمانی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • ورزش
  • استاندار
  • لرستان
  • هیات های ورزشی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان