اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / استاندار لرستان: سد کمندان سال آینده به بهره برداری می رسد
82111176-70793789.jpg

استاندار لرستان: سد کمندان سال آینده به بهره برداری می رسد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند افزود: ۱۲ میلیارد مترمکعب روان آب در سال‌های پربارش در لرستان وجود دارد که به دلیل وجود شیب تند در بیشتر زمین‌های استان لرستان به‌ویژه در حوزه دز ، آب‌های روان پس از بارندگی به‌سرعت از استان خارج می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه لرستان به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب برای بخش کشاورزی نیاز دارد، افزود: افزایش اراضی آبی استان از ۲۵ به ۴۵ درصد مستلزم این میزان آب است و تلاش می‌شود با اخذ مجوز از وزارت نیرو ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب در حوزه دز جذب شود.
استاندار لرستان گفت: ۱۲ سد در استان در دست اجرا است که سد کمندان ازنا با ۶۱ درصد پیشرفت فیزیکی تلاش می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری برسد.
بازوند اضافه کرد: آذربایجان شرقی به‌عنوان یک استان توسعه‌یافته و لرستان به‌عنوان یک استان محروم و کمتر توسعه‌یافته توسط هیئت دولت به‌عنوان الگوی اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب‌شده‌اند که این خود می‌تواند فرصتی بزرگ برای تحقق توسعه‌یافتگی استان ایجاد کند.
وی اظهار کرد: از سال های پیش تاکنون واحدهای مختلفی از بخش صنعتی لرستان به حال تعطیل یا نیمه تعطیل درآمده‌اند که با احیای آن‌ها ظرفیت‌های فراوانی در راستای تولید و اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود اما متاسفانه باوجود ظرفیت‌های فراوانی همچون گردشگری، روان آب‌ها و حوزه‌های نفتی تاکنون استفاده مطلوبی از آن‌ها نشده است.
استاندار لرستان ادامه داد: روند توسعه بروکراسی‌های معمول اداری یکی از دلایل و موانع پیش روی اجرای اقتصاد مقاومتی در استان لرستان است که می‌توان با اتخاذ تصمیمات صحیح و هماهنگی لازم این مشکل را برطرف کرد.
بازوند اضافه کرد:۸۴واحد صنعتی استان در حال حاضر در تملک بانک‌ها هستند که تعدادی از واحدهای مشکل‌دار لرستان برای احیا و ازسرگیری فعالیت خود باید از تملک بانک‌ها خارج و به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شوند.
وی با اشاره به طراحی ۱۱۲ برنامه اقتصاد مقاومتی مشتمل بر ۷۰۰ طرح در لرستان، افزود: به‌منظور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور، ۲۴ رویکرد توسط رهبر معظم انقلاب و ۱۲ برنامه ملی توسط دولت اعلام‌شده و سهم استان لرستان از این میان ۷۰۰ طرح است.
۷۲۶۹/ ۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • فرهنگي
  • داخلي
  • اقتصاد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان