اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / اصلی ترین عامل ریشه کنی اعتیاد٬ خواست و همکاری همه مردم است
82501067-71555708.jpg

اصلی ترین عامل ریشه کنی اعتیاد٬ خواست و همکاری همه مردم است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا٬ غلامرضا آقامیرزایی روز جمعه در حاشیه دیدار استاندار لرستان و فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی استان از محلات جرم خیز شهرستان خرم آباد افزود: حتی اگر ده ها تن ماده مخدر نیز وارد شهر شود اما تقاضایی برای خرید آن وجود نداشته باشد٬ گسترده کردن دام اعتیاد محکوم به شکست خواهد بود.
وی اقدامات انجام شده در سال های گذشته را در این زمینه مثبت ارزیابی کرد و افزود: آنچه این دیدار را از سایر اقدامات گذشته مجزا می کند این است که شخص استاندار به این حوزه ورود کرده که این موضوع می تواند اتفاقات مهم و موثری را در این زمینه رقم بزند.
آقامیرزایی در تشریح بازدید مسئولان استان از محلات جرم خیز شهرستان خرم آباد گفت: در این بازدید٬ منطقه اسدآبادی را بعنوان پایلوت انتخاب کردیم چرا که محل رفت و آمد موادفروشان و همچنین مصرف کنندگان است.
وی افزود: قرار است که در این محله٬ ظرفیت فعالیت های فرهنگی خود را در راستای پیشگیری از اعتیاد بالا برده و در حوزه های درمان و مقابله نیز با جدیت بیشتری عمل کنیم.
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان از تشکیل زودهنگام شورای هماهنگی مواد مخدر برای تصمیم گیری و برنامه ریزی در خصوص این مهم خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با جدیت مسئولین و خواست مردم این منطقه٬ محله اسدآبادی و سایر محلات جرم خیز شهرستان خرم آباد از لوث وجود معتادان و فروشندگان مواد مخدر پاک شود.
فرمانده ناحیه سپاه ناحیه خرم آباد نیز در جریان این بازدید از ساخت یک مجموعه اداری فرهنگی در محله اسدآبادی شهرستان خرم آباد خبر داد و گفت: با توجه به بررسی های انجام شده در جهت کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد٬ سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اقدام به ساخت این مجموعه کرده است.
ماشاالله بازگیر با بیان اینکه از ۶ شاخص برای احداث این مجموعه بهره برده ایم گفت: شناسایی معتادان و فروشندگان به جهت هدایت آنها٬ بسترسازی و شناسایی ظرفیت ها٬ آموزش٬ درمان و دستگیری( برای افرادی که مایل به ترک مواد مخدر نیستند) و همچنین صیانت از افرادی که اقدام به ترک مواد کرده اند٬ از مهمترین اهداف ما در مورد احداث این مجموعه اداری فرهنگی است.
۷۲۶۴
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • مبارزه با مواد مخدر
  • بازديد از مناطق جرم خيز
  • استاندار

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان