اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / افزایش ۸٫۶ درصدی معاینات روانپزشکی در لرستان
82167230-70898062.jpg

افزایش ۸٫۶ درصدی معاینات روانپزشکی در لرستان

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی پزشکی قانونی لرستان حمید رضا نظیفی افزود:در سه ماه نخست سال جاری ۱۱۴ نفر به لحاظ روانپزشکی معاینه شده ‎اند که از این میان ۲۶ نفر زن و ۸۸ نفر مرد بوده اند.
وی بیان کرد: این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۱۰۵ نفر بوده که از این میان ۳۲ نفر زن و ۷۳ نفر مرد معاینه شده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان در ادامه روانپزشکی را یکی از تخصص های پزشکی دانست و اظهار داشت: این رشته تخصصی به بررسی مسایل رفتاری، هیجانی و پیشگیری و درمان اختلالات روانی آدمی می پردازد.
وی با بیان اینکه ارزیابی روانپزشکی شامل اخذ شرح حال و معاینه وضعیت روانی به لحاظ قانونی است، افزود: معاینه فیزیکی، انجام آزمایش و گاه تصویربرداری از مغز از روش هایی هستند که برای بررسی و رد علل طبی احتمالی ایجادکننده علایم به کار می روند.
نظیفی با تاکید بر این موضوع که روانپزشکی قانونی به بررسی علل رفتار فردی و تغییر این رفتارها در حیطه قانون می پردازد گفت: تلاش می شود ، رفتارهای نا بهنجار به لحاظ قانونی مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به ارتباط نزدیک روانپزشکی قانونی با سایر حوزه های علمی افزود: روانپزشکی قانونی با روانشناسی اجتماعی، جنایی، قضایی، شخصیت، کودک و در سایر حوزه ها با علوم اجتماعی، آسیب‎شناسی اجتماعی، جرم شناسی روانی، پزشکی و روانپزشکی ارتباط نزدیک دارد.
۷۲۷۴/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • پزشکی قانونی
  • لرستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان