اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / امام جمعه بروجرد: اندیشه های حضرت امام(ره) باید به نسل جدید منتقل شوند
82099283-70771700.jpg

امام جمعه بروجرد: اندیشه های حضرت امام(ره) باید به نسل جدید منتقل شوند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی پنجشنبه شب در آیین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در اداره آموزش و پرورش بروجرد افزود: قیام امام خمینی(ره) دین محور و بر مبنای خداباوری و دعوت به توحید بود و این تفکر توانست ملت ایران را مجذوب خود کند.
وی با بیان اینکه در دیدگاه امام خمینی(ره) دین از سیاست جدا نیست، گفت: دشمنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند دین را از زندگی مردم خارج کنند اما امام خمینی(ره) دین را به متن جامعه آورد و نشان داد موفقیت در تمام عرصه‌ ها نیازمند دین ‌محوری است.
حجت الاسلام و المسلمین ترابی افزود: امام خمینی (ره) برای استقرار اسلام ناب محمدی در ایران انقلاب کردند و همواره نفی اسلام آمریکایی از اصول و مبانی اعتقادی و فکری ایشان بود.
وی اظهار کرد: امروز مقام معظم رهبری خلف صالح امام خمینی(ره)، راه این حضرت را ادامه می دهند و همواره به نفوذ غرب و آمریکا در کشور هشدار می دهند.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اعتقاد به آزادی و کرامت انسانی داشتند، افزود: حضرت امام(ره) همواره بر وحدت امت اسلامی تاکید داشتند و بی اعتمادی به قدرت‌ های استکباری را از مبانی انقلاب اسلامی ایران می دانستند.
نوحه خوانی در سوگ معمار کبیر انقلاب اسلامی از دیگر بخش های این آیین بود.
۷۱۹۰/۳۰۲۲

پرتال خبری evjlorestan /*

  • سیاسی
  • داخلی
  • سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)
  • بروجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان