اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / امام جمعه پلدختر: پرداخت زکات موجب محرومیت زدایی می شود
82136422-70841358.jpg

امام جمعه پلدختر: پرداخت زکات موجب محرومیت زدایی می شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

حجت الاسلام محمد سوری روز دوشنبه جلسه شورای زکات فطریه شهرستان پلدختر عید فطر را نمایش اتحاد و همدلی تمام مسلمانان دانست و افزود: بزرگترین نمایش وحدت و عظمت مسلمانان عید سعید فطراست و در روایات اسلامی همواره یکی از اعیاد اصلی و مهم مسلمانان به شمار می رود .
وی گفت: زکات علاوه بر منافع اجتماعی و اقتصادی ، موجب قبولی اعمال ، بیمه شدن جسم و جان و تامین نیازهای نیازمندان می شود اگر پرداخت زکات فطره با برنامه ریزی مناسب جمع آوری شود و به دست نیازمندان واقعی برسد باعث فقرزدایی می شود .
وی افزود: مهمترین مزیت پرداخت زکات فطره کمک به وضعیت اقتصادی زندگی نیازمندان است که باید در وهله اول به خویشاوندان نیازمند و بعد به همنوعان و افراد نیازمند دیگر پرداخت شود .
وی با بیان این که پرداخت زکات موجب قبولی یک ماه عبادت و روزه داری می شود گفت: شخص روزه دار به شکرانه یک ماه میهمانی الهی بر اساس فتوای مراجع معظم تقلید زکات فطره و سایر کفارات خود را به نیازمندان واقعی پرداخت می کند .
امام جمعه پلدختر گفت: هیچ دینی همانند اسلام به جزییات وارد نشده و برای تک تک موارد حکم ایجاد کرده است و در باب زکات هم از جمله اختیارات ولی فقیه است که باید به دست نیازمندان برسد .
حجت الاسلام سوری با بیان این که آنچه مورد تاکید علما است پرداخت فوری زکات فطره است که بر هر مومن روزه دار واجب است افزود: امسال مبلغ زکات فطریه برای هر فرد مسلمان ۵۰ هزار ریال اعلام شده است که باید قبل از اقامه نماز عید سعید فطر کنار گذاشته شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدختر گفت:امسال تعداد ۱۱ پایگاه ثابت و سیار در سطح شهرستان کار جمع آوری زکات فطره را انجام می دهند که از این تعداد هفت پایگاه در پلدختر و مابقی آن در بخش معمولان مستقر می شوند .
نبی اله ناظری افزود: سال گذشته مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال زکات فطره و کفارات توسط کمیته امداد امام شهرستان پلدختر جمع آوری شده است .
۷۲۷۲/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • داخلي
  • زكات
  • پلدختر
  • فطريه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان