اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / امام جمعه پلدختر: کتابداران فرهنگ کتابخوانی را توسعه دهند
82311204-71179082.jpg

امام جمعه پلدختر: کتابداران فرهنگ کتابخوانی را توسعه دهند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد سوری روز چهارشنبه در آیین تجلیل از کتابداران شهرستان پلدختر در محل دفتر امام جمعه این شهر افزود: مقام معظم رهبری کتاب و کتابخوانی را برای همگان امری واجب می دانند لذا باید این فرهنگ برای هدایت جوانان در شهرستان پلدختر نهادینه شود.
وی با تاکید بر لزوم مطالعه کتاب های مفید، مرجع و غنی گفت: جوانان برای آگاهی بیشتر و علم اندوزی به کتاب های زیادی نیاز دارند که متاسفانه در کتابخانه ها به اندازه کافی موجود نیست.
امام جمعه پلدختر افزود: برای آگاهی بخشی باید در ادارات، کتابخانه دایر و کتاب هایی با محتوای غنی در زمینه های مختلف علمی، دینی و فرهنگی منتشر شود.
وی اظهار کرد: کتابداران شهرستان پلدختر باید بیش از گذشته تلاش کنند تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی را تبلیغ، ترویج و توسعه یابد زیرا کتاب علم گذشتگان را منتقل می کند و از ابزار های مهم انتقال فرهنگ در جامعه است.

** سطح کیفی کتاب های موجود در پلدختر باید افزایش یابد
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر گفت: دغدغه های کتاب و کتابخوانی در کل جامعه است و در شهرستان بحث بومی گزینی کتاب ها مطرح است.
علی محمد قهرمانی با بیان اینکه کتاب ها در تهران انتخاب و به کتابخانه ها ارسال می شوند، افزود: کتاب باید دارای کیفیت باشد و می توان کتاب های الکترونیکی را برای در دسترس بودن وارد فضای مجازی کرد.
وی با بیان اینکه از لحاظ کمیت کتاب در کتابخانه مشکلی در شهرستان پلدختر وجود ندارد، اظهار کرد: باید سطح کتاب ها را از لحاظ کیفی افزایش داد و کتاب هایی که بیشتر مورد توجه و استقبال هستند در کتابخانه های عمومی قرار گیرند.

** ۳۷ کانون فرهنگی مساجد در پلدختر وجود دارد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر نیز در این آیین گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین مردم به ویژه جوانان ضروری است که باید به آن توجه بیشتری شود.
فریدون کریمی فرد با بیان اینکه باید برای تبلیغ کتاب های مفید و سازنده تلاش کرد، افزود: با توجه به اینکه تقویت فرهنگ کتابخوانی لازمه توسعه فرهنگی است باید کتابداران کتاب های مفید را به جوانان معرفی کنند.
وی اظهار کرد: شهرستان پلدختر دارای ۳۷ کانون فرهنگی مساجد است که به تازگی نیز سه مجوز کتابخانه برای کانون مساجد شهرستان صادر شده است.
در این آیین، از پنج کتابدار فعال و چهار عضو کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر با اهدای هدایایی تجلیل شد.
۷۲۷۲/۳۰۲۲
خبرنگار: فاطمه مهرابی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • داخلي
  • كتاب
  • پلدختر
  • تجليل از كتابداران

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان