اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / امسال بیش از ۱۴ هزار تن گردو در لرستان برداشت می شود
n82664169-71867677.jpg

امسال بیش از ۱۴ هزار تن گردو در لرستان برداشت می شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا بازدار روز چهارشنبه در مراسم جشن گردوی الشتر با اشاره به ظرفیت های فراوان لرستان در زمینه کشاورزی، افزود: استان لرستان در زمینه تولید گردو دارای رتبه پنجم کشور است که با توجه به افزایش سطح زیرکشت این محصول در استان به طور قطع این رتبه ارتقا خواهد یافت.
وی اظهار کرد: باغداری و دامداری زیربخش هایی هستند که نسبت به سایر زیربخش ها از ظرفیت بیشتری برخوردار هستند و در استان لرستان نیز در محصولات باغبانی و توسعه فعالیت های دامپروری دارای قابلیت و توانمندی های بیشتری هستیم.
بازدار با اشاره به وجود ۴۹ هزار هکتار باغ در لرستان افزود: یکی از محوری ترین گونه های باغی در استان لرستان گردو است و برگزاری این جشنواره فرصتی برای ارائه توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان سلسله و بررسی چالش ها و مشکلات موجود در این حوزه است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به ایجاد سامانه ای بازار توسط اداره کل پست لرستان گفت: این سامانه نقش مهمی در شناساندن برند گردوی کهمان به اقصی نقاط کشور و بازاریابی برای فروش آن دارد.
چهارمین جشنواره محصولات کشاورزی با محوریت گردوی الشتر روز چهارشنبه در منطقه توریستی کهمان شهرستان سلسله برگزار شد.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
۷۲۶۵/۳۰۲۲
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

برچسب ها

اقتصاد

جهاد كشاورزي

جشنواره گردو

توليد گردو

می فایل پرتال خبری استان لرستان