اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / انتخابات صحنه همدلی ملت ایران است
82439546-71432444.jpg

انتخابات صحنه همدلی ملت ایران است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، جعفر بدری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداری با تاکید بر برخورد شدید دستگاه قضا با جرائم مربوط به انتخابات، اظهار داشت: برای برگزاری هرچه بهتر و پر شورتر انتخابات باید در انتخاب معتمدین محلی نهایت دقت را به کار برد و افراد حاشیه دار جزو معتمدین قرار نگیرند.
وی با بیان اینکه حرکت در مسیر قانون امری است که مورد انتظار مسئولان نظام است، اظهار داشت: در این راستا باید منافع ملی را بر منافع خود ترجیح داده و از اموال عمومی و بیت المال به درستی حفاظت و حراست کرد تا بتواینم اعتماد مردم را جلب کنیم.
وی با تاکید براینکه مردم از مسئولان توقع دارند، افزود: اگر انتظارات مردم به درستی برآورده نشده و به وعده های داده شده عمل نشود، پشتوانه مردمی را از دست خواهیم داد.
رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه مردم هنوز پای نظام خود ایستاده اند، خاطرنشان کرد: پس از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و به رغم مشکلات اقتصادی و سختی های موجود که به واسطه بعضی سوء مدیریت های داخلی و یا از سوی دشمنان خارجی بر مردم تحمیل شده هنوز پای نظام ایستاده و سختی ها را تحمل کرده اند.
بدری با تاکید بر اینکه باید به سمتی حرکت کرد که فاصله و شکاف بین مردم و مسئولان کمتر شود، تصریح کرد: باید با همین شیوه اتحاد و همدلی که میان مسئولان وجود دارد پیش رفت تا مردم احساس امنیت کرده و مراجعه مردم برای حل مشکلات به دستگاه قضا کمتر شود.
وی با بیان اینکه باید علائم و آثار تغییرات ملموس باشند زیرا با شعار نمی توان تغییر ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: سالانه در حدود ۱۸۰ هزار پرونده نیز وارد سیستم قضای استان می شود که ریشه بیشتر آن ها فقر و بیکاری است.
وی با ابراز نگرانی از افزایش آمار طلاق ها، اظهار داشت: این افزایش ناشی از دلایل متعددی است که یکی از مهمترین آن ها الگوهای در دسترسی است که شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی برای افراد ترسیم می کنند و به واسطه دسترسی آسان به اطلاعات، توقعات و انتظارات بیشتری در افراد ایجاد می شود.
بدری با انتقاد از شیوه تبلیغات رسانه ملی که مبتنی بر رواج اشرافی گری و تجمل گرایی است، خاطرنشان کرد: رسانه ملی در تبلیغ کالاهای داخلی به گونه ای حرکت می کند که سبک اشرافی گری و تجمل گرایی را در جامعه رواج می دهد و همین امر عاملی در سست کردن بنیان خانواده ها و افزایش آمار طلاق در جامعه نیز می شود.
فرماندار سلسله نیز در این جلسه گفت: برگزاری سالم انتخابات و با حضور پر شور مردم آبروی نظام است که امیدواریم با تعاملی سازنده ضمن رعایت اصل بی طرفی شاهد برگزاری انتخاباتی پر شور در استان باشیم.
قدرت الله فلاح نژاد با تاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم، بر مبنای قانون خاطرنشان کرد: انتخابات پیش رو، ۲ انتخابات با ماهیت متفاوت هستند که باعث حساسیت ویژه می شود.
وی با تاکید بر اینکه رابطه اعتماد دو سویه بین مردم و نظام بیاد همیشه برقرار باشد، خاطرنشان کرد: باید همواره حضور مردم در تمامی عرصه ها به عنوان نقطه پیشبرد اهداف مدنظر باشد چرا که ایجاد سیاه نمایی در برخی مسائل کمکی به حل مشکلات موجود نخواهد کرد.
فرماندار سلسله ضمن ارائه گزارشی از توانمندی های شهرستان در حوزه های مختلف، اظهار داشت: عمده ترین ویژگی شهرستان سلسله منابع آبی و خاکی ارزشمند است به گونه ای که داشتن این منابع باعث شده اقتصاد شهرستان مبتنی بر بخش کشاورزی باشد.

**معضل بیکاری مهمترین دغدغه شهرستان سلسله است
رئیس دادگستری سلسله نیز در این جلسه با بیان اینکه معضل بیکاری مهمترین دغدغه شهرستان سلسله است، افزود: می طلبد که در این راستا صنایع تبدیلی مرتبط با بخش کشاورزی در شهرستان ایجاد شده و با فراهم کردن زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت گردشگری، اقدامات لازم برای برطرف کردن این معضل در شهرستان فراهم شود.
فریدون رواد اظهار داشت: بیکاری زمینه ساز بروز طلاق، اعتیاد و بسیاری از بحران ها و تهدیدهای اجتماعی است که کانون خانواده را به عنوان مهمترین بخش تشکیل دهنده اجتماع تهدید می کند.
وی با اشاره به لزوم برخوردار شدن خانواده های آسیب پذیر و تسهیل ارائه خدمات به این خانواده ها، خاطرنشان کرد: باید برخی از مقررات وضع شده موجود در این خصوص اصلاح شوند، تحت پوشش بردن بانوانی که به هر دلیلی بد سرپرست هستند باید مورد توجه قرار گیرد تا کمک شود که خانواده ها سالم مانده و از حداقل های یک زندگی برخوردار باشند.
شهرستان سلسله با ۷۵هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
مهمترین اخبار لرستان، ایران و جهان را در کانال اخبار ایرنا لرستان به نشانی @IRNALORESTAN در ۲۴ ساعت شبانه روز دریافت کنید.
۷۲۶۵/۶۰۶۰
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • شورای اداری
  • انتخابات
  • سلسله

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان