اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ایجاد ۲۴۲ شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان سلسله
82456405-71466419.jpg

ایجاد ۲۴۲ شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان سلسله

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اشرف جهانیان روز سه شنبه در دیدار با فرماندار سلسله در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به بخشی از خدمات این نهاد حمایتی در شهرستان افزود:در سال جاری سهم کمیته امداد در سند اشتغال شهرستان، ۸۴ تن بود که این تعداد به ۲۴۲ تن رسید.
به گفته وی برای اشتغال این افراد ۲۷ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال هزینه شد.
جهانیان با اشاره به پرداخت ۳۷۴ مورد کمک جهیزیه نقدی و غیرنقدی به مددجویان تحت پوشش، خاطرنشان کرد: در مجموع رقمی بیش از ۶ میلیارد و ۵۹۹ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال هزینه برای جهیزیه مددجویان در سال جاری صرف شده است.
وی با بیان اینکه ۶۱۹ تن از مددجویان نیز امسال تحت آموزش های لازم برای خودکفایی قرار گرفتند، افزود: امسال ۹۲۰ میلیون ریال کمک هزینه دانشجویی ، ۲۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال کمک هزینه به دانش آموزان تحت پوشش و ۵ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال کمک هزینه درمانی به مددجویان نیازمند پرداخت شده است.
رئیس کمیته امداد سلسله با اشاره به جمع آوری ۳ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال صدقات در شهرستان، خاطرنشان کرد: همچنین ۱۷ باب مسکن مددجویی روستایی و ۷ باب مسکن مددجویی شهری با صرف هزینه ای بیش از ۳ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال برای مددجویان نیازمند احداث شده است.
فرماندار سلسله نیز در این دیدار با اشاره به دستور امام راحل ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای تشکیل نهاد حمایتی کمیته امداد، افزود: این فرمان امام راحل نشان از توجه ویژه به توده های محروم جامعه دارد که از آن تاریخ تاکنون همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هست.
وی با اشاره به اینکه خدمت رسانی به محرومان جامعه توسعه منطقی و پایدار جامعه را به همراه دارد، عنوان کرد: اگر می خواهیم که شاهد توسعه متوازنی در سطح کشور باشیم باید به مشکلات مناطق محروم و تلاش در برطرف کردن آن ها نیز رسیدگی ویژه ای داشته باشیم.
فرماندار سلسله با تاکید بر همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها در برطرف کردن مشکلات و پرهیز از بخشی نگری، خاطرنشان کرد: برطرف کردن مشکلات وظیفه نهاد خاصی نیست بلکه باید تمامی دستگاه ها در راستای خدمت رسانی به مردم بخصوص محرومان و نیازمندان جامعه گام بردارند تا شاهد رشد و توسعه همه جانبه باشیم.
فلاح نژاد با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره)یک ظرفیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف به ویژه اشتغال با نگاه کاهش فاصله طبقاتی در سطح جامعه، کاهش فقر و توانمندسازی خانواده ها است، عنوان کرد: باید تلاش کرد تا از ظرفیت خیران در راستای خدمت رسانی بهتر کمیته امداد به محرومان استفاده برد.
شهرستان سلسله با ۷۵هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
مهمترین اخبار لرستان، ایران و جهان را در کانال اخبار ایرنا لرستان به نشانی @IRNALORESTAN در ۲۴ ساعت شبانه روز دریافت کنید.
۷۲۶۵/۶۰۶۰
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • کمیته امداد
  • خدمات حمایتی
  • سلسله

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان