اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / بارشی که موجب اندوه در خرم آباد شد- الهام بابایی**
82300218-71156697.jpg

بارشی که موجب اندوه در خرم آباد شد- الهام بابایی**

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

دانشجویی که به جرم نبود زیرساخت های اولیه شهری جان باخت تا لرستان به استانهایی بپیوندد که ازین پس خاطره مرگ دانشجویان را مرور خواهد کرد.
اول از هر چیز هوا ابری شد و مردم خوشحال از اینکه باران خواهد بارید، اما نمی دانستیم ابرها حامل پیام مرگ بودند.
تگرگ در کمتر از یکساعت شهر را در بر گرفت و چهره کاملا زمستانی به خرم آباد داد، بارش های مداومی که شلاق وار در تن شهر و البته مردم می زد و در چشم بهم زدنی زمین را زمستانی کرد.
شیرینی و حلاوت رحمت الهی و بارشی که مردم استان و خرم آباد از ابتدای پاییز منتظر آن بودند، با رقم خوردن حوادثی ناگوار و ناامید کننده به تلخی گرایید.
باور این نکته سخت است که بارشی دو ساعته در شهر یک قربانی بگیرد و دیگری را راهی آی سی یو کند.
آنهایی که امروز از نبود امکانات و عدم برنامه ریزی صحیح و کمبود اعتبار دم می زنند چرا قبل از وقوع حادثه، سفت و محکم این مشکلات را پیگیری نکرده بودند.
مردم لرستان و خرم آباد سال هاست به جرم نبود برنامه ریزی شهر و عناوینی از جمله نبود اعتبار، شلاق بی رحم تگرگ، سیل و طوفان را بر اندام بی دفاع شهر تجریه می کنند.
پاییز دو سال اخیر در لرستان تداعی کننده عباراتی همچون باران، تگرگ، سیل، خفگی، ریزش پل، غرق شدن و حادثه است، عباراتی تلخ که همچنان روح و جان مردم استان را می آزارد.
مگر در سال های اخیر معلم فداکار و دانش آموزانش، آدرینای سه ساله و پدر و مادرش کم بود، که امروز باید دوباره تاوان بی تدبیری در سیلاب را دانشجوی میهمان ایلامی بدهد؟
مردم خرم آباد منتظر تدبیر و راهگشایی واقعی مسئولان هستند، تا ازین پس شاهد وقوع حوادث دردناک نباشند.
جلسه ستاد بحران استان پس از وقوع سیل و مرگ دختر جوان تشکیل شد تا اینبار هم مقصریابی شود بلکه دل آزردگی مردم اندکی التیام یابد.
جلسه ای که مقصر محض آن شهردار خرم آباد عنوان و از وی خواسته شد استعفا دهد که البته شهردار تقصیر را رد کرد و بخشی از آن را بر عهده مردم و بخشی را بر عهده نبود همکاری برخی دستگاهها دانست.
نکته قابل توجه اینکه اگر شهرداری مقصر است، چرا مسئولان بالا دست وی از جمله معاونت عمرانی و مدیر کل امور شهری استانداری در روزها و ماههای گذشته در صدد رفع مشکلات بر نیامدند ویا شهردار را برکنار نکردند.
چرا شهردار مشکلات واگویه را شده را با جدیت پیگیری نکرده و با توجه به سوابق وقوع سیل سال های گذشته، اقدام اساسی صورت نداده است؟
بنظر می رسد مسئولان از اتفاقات تلخ سال های گذشته درس نمی گیرند و هر سال در مواجهه با حوادث سیل آسا، همچون افراد بی تجربه و بی سابقه عمل می کنند.
هنوز خسارت های میلیاردی دو سیل گذشته جبران نشده که سیل شب گذشته به بسیاری از معابر، مغازه ها و منازل مسکونی خسارت وارد کرد.
البته مسئولان استان نیز هر کدام به نحوی تقصیر را به دستگاههای دیگر نسبت می دهند و خواستار شناسایی و معرفی مقصران هستند.
در حالیکه فضای عمومی مردم شهر، تمام مسئولان را به یک اندازه مقصر می دانند چه دستگاههای اجرایی, چه دستگاههای نظارتی, فنی بر نهادهای اجرایی.
به هر حال بارش دو ساعته در خرم آباد موجب اندوه همیشگی برای قشر دانشجو و مردم این شهر شده و از مسئولان کشور انتظار می رود به طور جدی به این مساله ورود پیدا کرده و مشکلات ریز و درشت سیل در استان را برطرف کنند.
خبرنگارایرنا در لرستان
خبرنگار: الهام بابایی**

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • حوادث
  • سيل
  • لرستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان