اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / بازرسی بر عرضه کالاهای مورد نیاز بازگشایی مدارس اولویت طرح نظارت بربازار است
82225201-71007622.jpg

بازرسی بر عرضه کالاهای مورد نیاز بازگشایی مدارس اولویت طرح نظارت بربازار است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا سید سعید شاهرخی روز شنبه در جلسه کمیسیون هماهنگی و امور تعزیرات افزود : باتوجه به نزدیکی شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس بازرسی ها بر عرضه کالاهای مورد نیاز به صورت جدی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد : در این راستا با توجه به ازدحام مردم در سطح مراکز عرضه میزان نظارت و بازرسی با هماهنگی دستگاه های مرتبط تشدید یابد.
وی ادامه داد :خوشبختانه در حال حاضر وضعیت سرانه مدارس در شرایط مطلوب تری قرار دارد و مدارس دولتی مجاز به گرفتن شهریه و کمک های مردمی نیستند .
شاهرخی گفت : به همین منظور در مدارس خاص نیز با هماهنگی شورای نظارت میزان شهریه مورد نظر تعیین و در تابلوی مدارس به صورت دقیق اعلام شود.
وی افزود : در راستای نظارت و بازرسی بر ثبت نام در مدارس نیز با هماهنگی ادارات مربوطه نظارت بر این روند در آموزشگاه های استان انجام می شود.
وی بیان کرد : برخلاف تنگناهای مالی موجود در آموزش و پرورش هیچگونه اقدام غیر قانونی در نحوه ثبت نام و دریافت شهریه ها در مدارس مجاز نیست.
همچنین شاهرخی بر روند نظارت برکالاهای قاچاق در سطح بازار تاکید کرد و گفت :اگرچه این پدیده فراملی است اما دستگاه های اطلاعاتی ،امنیتی و مرتبط در این راستا باید به صوت جدی تلاش کنند.
به گفته وی در جهت شناسایی مراکز توزیع و انبار های کالای قاچاق پیگری جدی شود و این کالاها قبل از توزیع در بازار جمع آوری و به مراجع قانونی ارجاع شوند.
وی ادامه داد: در این راستا برگزاری هدفمند نمایشگاه ها در جهت رضایت مردم اقدام شود.
۷۲۷۴/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • نظارت بر بازار
  • معاون سیاسی
  • لرستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان