اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / بررسی ساخت بیمارستان جدید دورود با حضور مشاور وزیر بهداشت
82379347-71311054.jpg

بررسی ساخت بیمارستان جدید دورود با حضور مشاور وزیر بهداشت

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا، در بازدیدی که روز یکشنبه با حضور مشاور وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از محل زمین بیمارستان جدید دورود صورت گرفت ، فرماندار دورود گفت: عملیات احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی دورود با ۱۶درصد پیشرفت فیزیکی به علت برخی ایرادات از جمله جانمایی غلطی که در دولت گذشته صورت گرفته به طور کامل متوقف شد.
ماشاالله نعمتی با بیان اینکه هم اکنون مهمترین مشکل این شهرستان کمبود زیرساختهای درمانی است افزود:به علت تراکم بالای جمعیت و همچنین خدمات دهی بیمارستان قدیمی دورود به شهرهای همجوار احداث بیمارستان جدید از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی اظهار داشت:با توجه به کمبود فضاهای درمانی در شهرستان و همچنین کمبود زمین های مساعد جهت احداث بیمارستان امید است وزارت بهداشت با نظر مساعد زمین مشخص شده را جهت این پروژه تأیید کند.
در این بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: زمینی جدیدی که برای احداث بیمارستان دورود در نظر گرفته شده حدود ۱۵ هکتار است که در محل ابتدای جاده روستای باباخانی واقع شده است.
دکتر کوروش ساکی با بیان اینکه برای تملک این زمین ۳۲ میلیارد ریال تخصیص داده شده است خاطرنشان کرد: زمین مورد اشاره ۳۰ نفر مالک دارد که شبکه بهداشت و درمان دورود با پیگیری ها و برپایی جلسات متعدد با مالکان آنها را متقاعد به فروش زمین کرده است.
وی بیان داشت: این منطقه کلیه امکانات خدماتی از جمله انشعابات آب،برق،گاز،مخابرات را دارد.
در این بازدید مشاور وزیر بهداشت در امور اقتصادی نیز گفت: زمین در نظر گرفته شده برای احداث بیمارستان جدید دورود به جهت توسعه شهر ، مجاورت با کمربندی جدید دورود و وجود امکانات خدماتی موقعیت مناسبی برای ساخت بیمارستان دارد.
سید ابراهیم رئیسیون اضافه کرد: تنها مشکل این منطقه برای احداث بیمارستان شهرک صنعتی شماره یک دورود است که در روبروی آن واقع شده که در صورت ایجاد آلاینده های زیست محیطی در این شهرک مشکلاتی برای وجود بیمارستان در این منطقه بوجود خواهد آمد.
وی با بیان اینکه برای احداث این بیمارستان ردیف اعتباری مشخصی درنظر گرفته شده افزود:برای این پروژه می بایست کلیه مجوزات لازم از جمله مجوز زیست محیطی اخذ شود.
مهندس رئیسیون با بیان اینکه وزارت بهداشت بعد از بررسی ، نظر نهایی خود را در این خصوص اعلام خواهد کرد تصریح کرد: در گذشته مطالعه علمی در خصوص جانمایی بیمارستان جدید شهر دورود نشده که این امر موجب شده ساختمان در حال احداث متوقف شود.
وی بیان داشت: با توجه به پیشرفت ۱۶ درصدی و همچنین عرصه و چشم انداز مناسب این ساختمان برای احداث هتل جهت اسکان مسافران و گردشگران بسیار مناسب خواهد بود.
۷۲۶۸/۶۰۶۰
خبرنگار:میلاد باقری ** انتشار دهنده:محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • بيمارستان جديد دورود
  • مشاور وزير بهداشت
  • جانمايي بيمارستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان