اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / برگزاری انتخابات شوراها در چهار شهر و ۲۹۷ روستای شهرستان خرم آباد
82469888-71493789.jpg

برگزاری انتخابات شوراها در چهار شهر و ۲۹۷ روستای شهرستان خرم آباد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

اسد عبدالهی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: هم اکنون ۲۹۷ روستای واجد برگزاری انتخابات شوراها در چهار بخش شهرستان خرم آباد وجود دارد که این روستاها از نظر جمعیتی یا ۲۰ خانوار دارند و یا اینکه تعداد جمعیت آنها به ۱۰۰ نفر می رسد.
وی افزود: همچنین انتخابات شوراهای شهر نیز در در چهار شهر خرم آباد، زاغه، بیرانشهر و سپیددشت شهرستان خرم آباد برگزار خواهد شد.
فرماندار خرم آباد با بیان اینکه برگزاری این دوره از انتخابات شوراهای با گذشته از نظر تعدا اعضای شورای شهر متفاوت است گفت:
با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر کاهش اعضای شورای شهر در کل کشور، در خرم آباد نیز تعداد اعضای شورای شهر از ۱۳ نفر به ۹ نفر کاهش پیدا می کند.
وی گفت: با توجه به اینکه برگزاری انتخابات شوراهای روستایی نیز بنا بر سرشماری سال ۱۳۹۵ انجام می شود ؛ برخی از روستاها بر اساس آخرین آمار سرشماری از نظر جمعیتی ممکن است دچار تغییرات افزایشی یا کاهشی جمعیت شده باشند.
فرماندار خرم آباد با اشاره به اینکه در انتخابات دوره های قبلی سوء پیشینه لازم نبود گفت: ولی در این دور از انتخابات شوراها، داوطلبان متقاضی ثبت نام باید گواهی سوء پیشینه را از نیروی انتظامی و دادسراها تهیه کنند و برای ثبت نام ارائه دهند.
وی گفت: بنا بود بخشی از برگزاری انتخابات در مراکز استان ها بصورت الکترونیکی صورت گیرد که در لرستان به دلیل آماده نبودن زیرساحت های انجام این کار ، برگزاری انتخابات به همان روش سنتی انجام می شود.
عبدالهی اظهار کرد: تبلیغات کاندیداهای انتخابات شورها از هشت روز قبل از برگزاری انتخابات آغاز می شود و ۲۴ ساعت قبل از آن نیز باید متوقف شود که در این خصوص نیز جلسه ای با حضور کاندیداها بعد از اینکه صلاحیت آنها تایید شد برگزار خواهد شد تا در رعایت قانون انتخابات نهایت همکاری را داشته باشند.
وی گفت: ثبت نام از داوطلبان از امروز ۳۰ اسفند ماه آغاز شد ه و تا ۶ فرودین ۹۶ ادامه دارد بعد از آن به مدت یک هفته از مراجع چهارگانه ثبت احوال، نیروی انتظامی ، دادگستری و اطلاعات سوابق افراد استعلام می شود.
فرماندار شهرستان خرم آباد افزود: بعد از یک هفته بررسی صلاحیت ها به مدت یک هفته انجام خواهد شد و در مرحله بعدی کسانیکه تایید نشوند می توانند به هیات نظارت بر انتخابات شوراها اعتراض کنند.
وی گفت: برگزاری انتخابات شوراها طرحی بزرگ و گسترده است که همه دستگاهها موظف به همکاری در برگزاری آن هستند.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ برگزار می شود.
۱۹۲۰
خبرنگار:مهری دریکوند**

پرتال خبری evjlorestan /*

  • سياسي
  • انتخابات
  • شوراها
  • فرماندار

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان