اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / بسیج نقش مهمی در اشاعه فرهنگ زیست محیطی دارد
82095097-70763690.jpg

بسیج نقش مهمی در اشاعه فرهنگ زیست محیطی دارد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش سه شنبه ایرنا مصطفی مصطفی وند در دیدار با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد در این ناحیه افزود: بسیجیان با فرا گرفتن آموزش های زیست محیطی و افزایش ارتباط با این حوزه می توانند همیار سازمان حفاظت محیط زیست باشند.
وی مدیریت پسماندهای شهری و افزایش تولید پسماندها را از مشکلات زیست محیطی بروجرد دانست و گفت: امیدواریم با همکاری نیروهای بسیجی در راستای کاهش تولید پسماند و در مراحل بعد، تفکیک زباله از مبدا گام برداریم و سطح فرهنگ عمومی را ارتقا دهیم.
مصطفی وند گفت: در آموزه های دین مبین اسلام بر پرهیز از اسراف تاکید شده است و بدون شک استفاده بی رویه از کالاها، مواد خوراکی، امکانات و منابع انرژی اسراف تلقی می شود.
وی افزود: استفاده بهینه از منابع موجب کاهش هزینه های حذف منابع آلودگی می شود که این به معنای اقتصاد مقاومتی در حوزه محیط زیست است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد نیز در این دیدار امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف بسیج دانست و گفت: امر به حفاظت از محیط زیست و نهی از تخریب عرصه های طبیعی مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است.
سرهنگ محمد پاپی نژاد افزود: ناحیه مقاومت بسیج بروجرد از هیچ کمکی در راستای ارتقای فرهنگ زیست محیطی در جامعه دریغ نمی کند.
وی اضافه کرد: بسیج از امکانات رسانه ای و تبلیغاتی خود برای اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست استفاده می کند.
در این نشست مقرر شد ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ناحیه مقاومت بسیج و اداره حفاظت محیط زیست بروجرد از توان نیروهای بسیج برای اشاعه فرهنگ زیست محیطی استفاده شود.
همچنین مقرر شد در نشست های حلقه های صالحین سپاه، مسایل زیست محیطی شهری و طبیعی به صورت کارگاه آموزشی به بسیجیان آمورش داده شود و پس از گذراندن دوره های آموزشی، کارت همیار محیط زیست برای آنها صادر شود.
همچنین مقرر شد از تابلوهای روان و بیلبوردهای ناحیه مقاومت بسیج بروجرد برای آموزرش مسایل زیست محیط به شهروندان استفاده شود.
۳۰۳۱/۳۰۲۲

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • محیط زیست
  • برحجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان