اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / بهره برداری از چهار طرح عمرانی و ورزشی در دورود
n82710189-71953045.jpg

بهره برداری از چهار طرح عمرانی و ورزشی در دورود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

فرماندار دورود جمعه شب با اعلام این خبر به ایرنا گفت: زیرسازی و آسفالت راه روستای اندیکان به طول ۱۰ کیلومتر از توبع بخش مرکزی دورود از ابتدای امسال آغاز شد که در روزهای اخیر به بهره برداری رسید.
ماشاءاله نعمتی با بیان اینکه برای ساخت این راه روستایی ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: اعتبار این طرح از محل توازن منطقه ای است که متأسفانه تاکنون تخصیص داده نشده است.
حدود ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان دورود وجود دارد.
فرماندار دورود همچنین اظهار کرد: در هفته دولت امسال زیرسازی، ابنیه و آسفالت راه دسترسی به روستاهای پشته علیا و سفلی دورود با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی افزود: در راستای رفع نقاط حادثه خیز شهرستان دورود عملیات اجرایی زیرگذر روستای ترشاب دورود به طول ۳ کیلومتر از سال ۹۳ آغاز شد.
نعمتی با بیان اینکه عرض معبر زیرگذر به صورت باکسی و به عرض چهار متر است، اظهار کرد: برای اجرای این طرح ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از طریق بخش خصوصی هزینه شده است.
وی گفت: مزرعه پرورش اسب دورود با مساحت چهار هکتار و اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: این مزرعه با ظرفیت ۴۵ اسب در راستای تولید اسب، پرورش و سوارکاری فعالیت می کند.
نعمتی درخصوص بهره برداری از استخر شنای سرپوشیده دورود گفت: عملیات اجرایی این طرح سال ۱۳۸۹ در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع در مسیر روستای چغابهرام دورود آغاز شد.
وی بیان کرد: ۳۴ میلیارد ریال از طریق بخش خصوصی برای تکمیل و بهره برداری طرح استخر شنای دورود هزینه شده است.
فرماندار دورود تصریح کرد: این مجموعه بزرگترین استخر غرب کشور است و شامل بخش هایی از جمله سونا، جکوزی، سرسره،مدیریت و سالن های جانبی می باشد.
۳۰۲۲
خبرنگار: میلاد باقری ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

برچسب ها

اقتصاد

طرح عمراني

پرورش اسب

دورود

می فایل پرتال خبری استان لرستان