اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / تاثیر خانواده بر فرد معتاد بسیار بیشتر از نیروی انتظامی است
82384720-71321947.jpg

تاثیر خانواده بر فرد معتاد بسیار بیشتر از نیروی انتظامی است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا آقامیرزایی روز پنجشنبه در همایش معتادان گمنام شهرستان های خرم آباد٬ پلدختر و بیرانشهر افزود: نیروی انتظامی از بهترین سازمان های مبارزه کننده با مواد مخدر در جهان است.
وی اظهار کرد: موضوع مبارزه با مواد مخدر یک موضوع جمعی است و تا زمانی که همه عناصر یک جامعه اراده نکنند، این بلای خانمانسوز به طور کامل ریشه کن نمی شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: مهمترین موضوع در حوزه مبارزه با مواد مخدر، اجتماعی شدن موضوع اعتیاد است که این مهم در کشور ما اگر چه دیر اما محقق شده است.
وی با اشاره به آغاز برخورد اجتماعی با اعتیاد در ایران از سه سال قبل گفت: این کار باید از ۲۰ سال پیش آغاز می شد چراکه در حال حاضر بیشتر انرژی ما در بخش آواربرداری مصرف می شود.
آقا میرزایی با اظهار امیدواری از آینده مبارزه با اعتیاد در استان لرستان افزود: خوشبختانه سال ۹۵ شروع بسیار خوبی در این زمینه داشتیم و اگر شرایط به همین شکل پیش برود در آینده نه چندان دور شاهد سیر بسیار نزولی جمعیت معتادان در استان خواهیم بود.
به گزارش ایرنا معتادان گمنام، (NA) یک انجمن بین‌ المللی غیرانتفاعی از افرادی است که اعتیاد به مواد مخدر٬ مشکل اصلی زندگی‌ آنها بوده است.
این انجمن متشکل از معتادان در حال بهبودی است که به طور مرتب گردهم می ‌آیند تا به کمک هم پاکی خود (از مواد مخدر) را حفظ کنند.
فعالیت این انجمن در ایران از سال ۱۳۶۹ با کمک چند عضو در حال بهبودی آغاز شد و در سال ۱۳۸۵ با حمایت های معنوی مسئولان کشور به نام انجمن معتادان گمنام با شماره ۲۱۰۵۶ به ثبت رسید.
در حال حضر جلسات متعددی در کشور توسط این انجمن برگزار می شود و تعداد قابل توجهی از معتادان توانسته اند از چنگال بیماری اعتیاد رها شوند.
۷۲۶۴/۳۰۲۲
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • انجمن معتادان گمنام

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان