اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / تشکل های مردم نهاد به کمک منابع طبیعی پلدختر بیایند
n82621942-71787700.jpg

تشکل های مردم نهاد به کمک منابع طبیعی پلدختر بیایند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا شهرام میررضایی عصر شنبه در نشست با جنگلبانان افتخاری شهرستان پلدختر افزود: با توجه به وسعت منطقه، میزان قابل توجه منابع طبیعی و سخت گذر بودن منطقه، حفاظت ازعرصه های جنگلی کاری دشوار و تا حدودی غیرممکن است.
وی منشا آتش سوزی های جنگلی در شهرستان پلدختر را عمدی و عامل انسانی خواند و اظهار کرد: بدون حضور و همکاری مردم و تشکل های مردم نهاد حفاظت از عرصه های طبیعی امکان پذیر نیست.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر افزود: با توجه به شیب تند، سخت گذر بودن منطقه و کمبود امکانات لازم مهار آتش سوزی ها کاری سخت و دشوار است.
وی کاشت نهالستان گرمسیری در شهرستان پلدختر را اقدامی مناسب دانست و گفت: جایگزینی درختان بومی یکی از راهکارهای مناسب صیانت و حفاظت از عرصه های طبیعی است که با حمایت و پیگیری های انجمن ها و دوستداران طبیعت قابل اجرا است.
میررضایی افزود: برای حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی نیاز به همکاری دستگاه های مختلف و سازمان های مردم نهاد هستیم چراکه این تشکل ها حلقه واسط بین بخش دولتی و غیر دولتی محسوب می شوند.
شهرستان پلدختر در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
۷۲۷۲/۳۰۲۲
خبرنگار: فاطمه مهرابی** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

برچسب ها

اجتماعي

منابع طبيعي

كمبود نيرو

جنگلبان

می فایل پرتال خبری استان لرستان