اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / تنها راه مهار بحران های اجتماعی برنامه های فرهنگی است
82437033-71427455.jpg

تنها راه مهار بحران های اجتماعی برنامه های فرهنگی است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا غلام رضا آقا میرزایی عصر یکشنبه در گردهمایی یک روزه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر افزود: مشارکت های مردمی برای تحقق رویکرد اجتماعی شدن مواد مخدر اهمیت فراوانی دارد.
وی با تاکید بر لزوم آگاه سازی مردم با برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: برای درمان فرد آسیب دیده مقابله به تنهایی پاسخگو نیست بلکه مبارزه با اعتیاد باید اجتماعی شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان افزود: هم اکنون چهار بحران فقر و رشد جمعیت، نابودی محیط زیست، بمب هسته ای و مواد مخدر و روان گردان در دنیا جامعه را تهدید می کنند.
وی گفت: اگر کشوری در راستای مهار این چهار بحران تدبیر و برنامه نداشته باشد به طور قطع محکوم به شکست است.

** بیکاری، فقر و دوست ناباب مهمترین عوامل اعتیاد
امام جمعه پلدختر نیز در این گردهمایی بیکاری، فقر و دوست ناباب را از مهمترین عوامل اعتیاد دانست و اظهار کرد: در بعضی اجتماعات و خانواده توجه خوبی به مسایل تربیتی و آموزشی نمی شود که این موضوع موجب اعتیاد افراد به مواد مخدر می شود.
حجت الاسلام محمد سوری با بیان اینکه خانواده نقش مهمی در تربیت فرزندان دارد، افزود: به طور قطع اگر این نهاد وظیفه تربیتی خود را به درستی انجام دهد فرزندان به دام اعتیاد نمی افتند.
وی گفت: مدرسه به عنوان خانه دوم باید برای نوجوانان فضای آرامی باشد زیرا اگر کارکنان مدارس، مدیران و معاونان نسبت به رسالت خویش کوتاهی کنند خطر مدرسه از سایر مکان ها بیشتر می شود.
وی با بیان اینکه دوستان ناباب در سرنوشت انسان نقش بسزایی دارند، افزود: همنشینی با دوستان ناباب موجب انحراف و تباهی جوانان می شود لذا خانواده ها باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.
امام جمعه پلدختر اظهار کرد: قبل از آنکه دشمن برای جوانان ما برنامه ریزی کند باید برنامه مدون و مفیدی برای این نسل داشته باشیم و آموزش های لازم درخصوص تربیت دینی و اخلاقی را به خانواده ها و جوانان ارایه کنیم.
وی فقر را از عوامل اعتیاد جوانان دانست و افزود: وقتی جوانی بیکار است زمینه مستعدی برای اعتیاد به مواد مخدر پیدا می کند که مسئولان باید در این زمینه به فکر علاج واقعه قبل از وقوع باشند.
وی به عوامل فرهنگی ابتلا به اعتیاد اشاره کرد و گفت: بی سوادی، نداشتن اطلاعات لازم و فقدان احساس مسئولیت موجب مبتلا شدن انسان به بلای خانمانسوز اعتیاد می شود.
در این گردهمایی یک روزه جمعی از مسوولان، مدیران مدارس ، مربیان پرورشی و دهیاران حضور داشتند.
شهرستان پلدختر در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان خرم آباد مرکز استان لرستان واقع شده است.
۷۲۷۲/۳۰۲۲
خبرنگار: فاطمه مهرابی** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • گردهمايي آموزشي
  • پيشگيري
  • پلدختر
  • اعتياد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان