اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / تنوع کاشت کلزا سبب افزایش سطح تولید گندم می شود
82112299-70795825.jpg

تنوع کاشت کلزا سبب افزایش سطح تولید گندم می شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

رحیم هادی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کلزا یکی از محصولاتی است که کاشت آن در شهرستان سلسله با توجه به آب و هوای مناسب از مزیت نسبی برخوردار است.
وی اظهار داشت: تنوع کشت، یکی از مواردی است که کارشناسان جهاد کشاورزی در مورد مزیت های آن باید به کشاورزان آموزش بیشتری دهند.
هادی پور با اشاره به واردات روغن خاطرنشان کرد: در صورتی که کاشت این محصول با ارزش در میان کشاورزان ترویج شود، سطح واردات روغن نیز کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به نبود واحد روغن کشی و عدم زیرساخت های مناسب برای کاشت این محصول با ارزش در استان تصریح کرد: در سال زراعی ۹۴- ۹۵ در حدود ۱۹۷ هکتار از مزارع شهرستان به کاشت کلزا اختصاص یافته است.
رئیس جهاد کشاورزی سلسله با بیان اینکه پیش بینی می شود حدود ۳۵۰ تن کلزا از مزارع شهرستان برداشت صورت گیرد، افزود: از عمده مواردی که سبب کاهش میل کشاورزان به کاشت این محصول در شهرستان شده می توان به کشت های جانبی از قبیل سیب زمینی، وجود آفت ساقه خوار در این محصول و بالا بودن قیمت سموم مورد نیاز برای آن اشاره کرد.
هادی پور گفت: مطابق تاکیدات سازمان جهاد کشاورزی باید در سال زراعی ۹۵- ۹۶ حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد اراضی کشاورزی شهرستان به کاشت کلزا اختصاص یابد.
شهرستان سلسله دارای ۴۰ هزار هکتار اراضی مزروعی است که یک سوم آن ها آبی و مابقی دیم هستند.
شهرستان سلسله با ۷۵هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
۷۲۶۵/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • كليات
  • داخلي
  • جهاد كشاورزي
  • كاشت كلزا

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان