اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / توضیحات شهرداری خرم آباد درخصوص تخریب یک منزل مسکونی در این شهر
82443083-71439455.jpg

توضیحات شهرداری خرم آباد درخصوص تخریب یک منزل مسکونی در این شهر

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

مسئول روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری خرم آباد شامگاه جمعه با ارائه جوابیه شهرداری به ایرنا عنوان می کند: در پی انتشار یک ویدئو مبنی بر تخریب غیرقانونی یک واحد مسکونی در محله کوی فلسطین شهر خرم آباد، شهرداری خرم آباد ضمن رد شایعات پیرامون این موضوع، مراتب ذیل را برای تنویر افکار مردم فهیم و آگاه به اطلاع می رساند.
در این جوابیه آمده است: ملک مذکور یکی از ۱۰ ها ملک در مسیر تعریض و توسعه شهری واقع در محدوده مورد نظر بوده است که تمامی این املاک ظرف مدت محدودی یک به یک به صورت قانونی و توافقی تملک و تخریب شده اند و این ملک نیز آخرین مورد این املاک بوده است.
این جوابیه می افزاید: با توجه به اینکه مالکیت عرصه ملک مذکور در اختیار دولت بوده است، شهرداری خرم آباد ضمن توافق با اداره کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی، توافقات اولیه با ساکنان این ملک را انجام داده و و مقرر شده است در ازای مبلغ کارشناس رسمی دادگستری، ساختمان مورد نظر تخریب شود که در همین زمینه نیز شهردار خرم آباد خود با مراجعه به منزل مالک، توافقات لازم را به عمل آورده است.
در این جوابیه آمده است: به رغم توافقات صورت گرفته، شهرداری خرم آباد ضمن رعایت کامل قوانین، مجوزها و آرای لازم برای تخریب را از مراجع ذیصلاح اخذ و اخطارهای مکرری برای تخلیه به ساکنان ابلاغ نموده است.
این جوابیه می افزاید: سرانجام پس از طی روال قانونی، ملک مذکور در حالیکه کاملا تخلیه و خالی از سکنه بوده است، تخریب شده و شهرداری نیز موظف است طبق توافقنامه امضا شده و جهت حمایت از مالک مبلغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال به مالک پرداخت نماید.
به گزارش ایرنا کلیپی در شبکه های مجازی به ویژه اینستاگرام و تلگرام منتشر شده است که یک زن در آن ادعا می کند خانه اش بدون هماهنگی و حکم تخریب توسط شهرداری خرم آباد همراه با اثاثیه تخریب شده است.
۳۰۲۲
خبرنگار و انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • تخریب منزل مسکونی
  • شهرداری خرم آباد
  • فضای مجازی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان