اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / جای خالی عذرخواهی و استعفا در فرهنگ برخی مدیران
82315594-71187633.jpg

جای خالی عذرخواهی و استعفا در فرهنگ برخی مدیران

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

در ادامه این مطلب آمده است: اصلا کسی نمی ‌تواند اشتباهش را گردن نگیرد به همین دلیل است که در کشورهای دیگر اگر مدیر یا مسئولی اشتباهی می کند، هر چند خسارات جانی و مالی به همراه داشته باشد و مجازات شدیدی را برایش درنظر گیرند، باز هم معذرت ‌خواهی می‌ کند و شاید از سمت خود استعفا دهد.
در این مطلب آمده است: عذرخواهی در آیات قرآن و روایات، نقش پررنگی دارد و بارها به مسلمانان تاکید شده است که در صورت بروز رفتار نادرست، معذرت ‌خواهی شود؛ در همین راستا در قرآن کریم ۸۷ بار از توبه و معذرت‌ خواهی سخن به میان آمده است.
این مطلب می افزاید: یکی از نقاط قوت مدیران و مسئولان این است که در صورت اشتباه اعتراف و عذرخواهی نمایند و درصدد جبران آن برآیند یا از سمت خود استعفا دهند اما متأسفانه فرهنگی غیر از عذرخواهی و استعفا را در بین برخی مدیران استان می ‌بینیم.
در این مطلب آمده است: برخی ‌ها که به سمت مدیریتی نائل می ‌شوند خود را مدیری بی‌عیب و نقص می دانند و حتی اگر هزاران اشتباه از آن‌ ها و دستگاه تحت مدیریتشان سر بزند و تا آخر عمر خود موجب عقب‌ ماندگی و توسعه ‌نیافتگی شهر و استان شوند به ناتوانی خود اعتراف نمی ‌کنند و استعفا نمی ‌دهند.
یافته می افزاید: مدیران و مسئولان وقتی اشتباهی را مرتکب شدند به‌ جای توجیه و پاک کردن صورت مساله باید ابتدا از مردم عذرخواهی کنند و بعد در صدد حل این موضوع برآیند و اتفاقی که افتاده کارشناسی شود تا از رخ دادن موارد مشابه جلوگیری شود.
در این مطلب آمده است: برخی از مدیران معتقدند که معذرت‌ خواهی نشانه ضعف است و آنان را از چشم کارمندان می‌ اندازد در صورتی که عکس این قضیه صدق می‌ کند.
این مطلب می افزاید: عذرخواهی یک اقدام فرهنگی، اسلامی و انسانی است و عذرخواهی به‌ موقع باعث افزایش محبوبیت مدیر نزد افکار عمومی می ‌شود.
استعفا از روی صداقت می‌ تواند به یک ارزش در جامعه تبدیل شود؛ جامعه زمانی می‌ تواند سر و سامان بگیرد که قباحت استعفای مدیران از بین برود به‌ طوریکه هرگاه یکی از مدیران یا مسئولان به کاستی ‌ها و عدم شایستگی لازم در خود برای مدیریت آگاهی پیدا کرد، از مقام خود استفعا دهد.
در این مطلب با تاکید بر لزوم جا انداختن فرهنگ عذرخواهی و استعفا در جامعه آمده است: آمار دقیقی در دسترس نیست که چقدر در کشورهای دیگر مدیران به خاطر اشتباهاتشان استعفا می ‌دهند اما این را می ‌دانیم که در بسیاری دیگر از کشورها مدیران به‌ راحتی و با شجاعت مسئولیت کارشان را می‌ پذیرند و کنار می ‌روند.
در پایان این مطلب آمده است: امیدواریم روزی فرا برسد که این بیماری دست و پا زدن برای پست و مقام ‌و ابقا در منصب در بین مدیران از بین برود و هر گاه به این نتیجه برسند که نمی‌ توانند برای توسعه استان قدمی بردارند به دور از فرافکنی و بسیار محترمانه استعفا دهند و فضای خدمت را در اختیار افراد صاحبنظر و متخصص قرار دهند.
منبع: پایگاه تحلیلی خبری یافته
۷۲۷۴/۳۰۲۲
خبرنگار: مریم نریمانی** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • ديگر رسانه ها
  • لرستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان