اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / خبرهای کوتاه از لرستان
82161368-70887149.jpg

خبرهای کوتاه از لرستان

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا،در این آیین که عصر شنبه در محل سپاه ناحیه دورود برگزار شد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان گفت:یکی از ابعاد بصیرت شناخت است که اگر در بحث دشمن شناسی قوی باشیم خیلی از گرفتاریهای موجود را در جامعه نخواهیم داشت.
حجت الاسلام شمس الله جلیلیان افزود:در حالی که دشمن را بخوبی نمیشناسیم به دنبال مذاکره و برقراری ارتباط با آنها برمی آییم که در نهایت نتیجه ای عاید ما نخواهد شد.
وی تصریح کرد:مقام معظم رهبری در بحث دشمن شناسی و روحیه انقلابی بیاناتی ایراد فرمودند و بر این امر تدکید فراوان دارند زیرا متأسفانه عده ای هستند که به رغم داشتن پست های کلیدی دشمن و خطرات آنرا بخوبی نمی شناسند.
وی گفت: دشمنان همواره در صدد حمله به کشور ما بوده اند اما بارها بیان داشتند که توانمندی موشکی سپاه در حدی است که نمی دانیم بعد از حمله چه بر سرمان خواهد آمد.
گفتنی است در پایان مراسم از زحمات حجت الاسلام علی رضایی مسئولین پیشین حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه دورود با اهدای لوح و هدایایی قدردانی به عمل آمد.دستگیری چهار متخلف زیست محیطی درلرستان
***چهار متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شد
خرم آباد -ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری چهار متخلف زیست محیطی در این استان خبر داد.
مهرداد فتحی بیرانوند در گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود :محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل روز گذشته اقدام به دستگیری و بازداشت چهار نفر از متخفان قانون صید و شکار در این شهرستان شدند.
وی اظهار کرد : پس از درگیری های چند ساعته با متخلفان موفق به کشف وضبط یک راس پازن پنج سال تاکسیدرمی شده ،۹ قطعه سهره طلایی زنده گیری ،۲ تخته تور دامی پرنده گیری ،۵ عدد قفس،۲ عدد جعبه نگهدارنده پرندگان ،کوله پشتی و پارچه رنگی زنده گیری کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: با توجه به قوانین و مقرارت جاری سازمان حفاظت محیط زیست ،متخلفین مربوطه جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی این شهرستان شدند.
**** پرداخت۲۷۰ میلیون ریال کمک هزینه درمانی به مددجویان کمیته امداد دلفان
خرم آباد – ایرنا – قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دلفان از پرداخت ۲۷۰ میلیون ریال هزینه درمان به مددجویان این نهاد خبر داد .
افشین زارعی روزیکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مبلغ به ۲۲۰ نفر از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) شهرستان دلفان پرداخت شده است .
وی اظهار داشت : با توجه به بالا بودن تعرفه های درمانی و هزینه های معالجه پزشکی، کمیته امداد شهرستان دلفان در راستای کمک به رفع بخشی از مشکلات مددجویان اقدام به پرداخت هزینه های درمانی به این مددجویان کرده است.
وی بیان داشت : هزینه های درمانی شامل فرانشیزدارو و بستری ، تامین هزینه های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج ، نگهداری سالمندان ، هزینه های آزمایشگاهی و رادیولوژی ، ارتقاء شاخص های بهداشت مددجویان و ارائه سبد غذایی کودکان دچار سوء تغذیه زیرشش سال توسط کمیته امداد شهرستان دلفان پرداخت شده است .
وی ، با تاکید بر اینکه تامین بهداشت و هزینه های درمانی خانوارهای مددجو از برنامه های اصلی کمیته امدادامام (ره) است یادآور شد : تمامی هزینه های درمانی مددجویانی که مشمول بیمه امداد هستند طبق تعرفه های امداد محاسبه و پرداخت می شود.
شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و ۴۴۴ روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.
افتتاح بیمارستان اعصاب و روان مرکز لرستان طی دو ماه آینده

خرم آباد – ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان: بیمارستان اعصاب و روان خرم آباد ظرف یکی دو ماه آینده افتتاح می شود.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی لرستان، علی خوارزم کیا با بیان اینکه بیمارستان ۶۴ تختخوابی اعصاب و روان خرم آباد آماده بهره برداری است، اظهار کرد: مشکلی که وجود دارد ساخت محوطه این بیمارستان است که پیگیر هستیم تا از سایر منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان عملیات اجرایی این محوطه را نیز به اتمام برسانیم.
وی ادامه داد: هم اکنون این بیمارستان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون بیش از ۱۸ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: این بیمارستان دارای ۶۴ تختخواب بوده که ۳۲ تخت برای مردان و ۳۲ تخت برای زنان در نظر گرفته شده است.
خوارزم کیا ادامه داد: با اتمام محوطه بیمارستان، ظرف یکی دو ماه آینده بیمارستان اعصاب و روان خرم آباد افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
در حال حاضر بیمارستان اعصاب و روان امام رضا (ع) خرم آباد شامل سه بخش مردان ،زنان،الکترو شوک یا ECT می باشد. این مرکز سال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسیده است .
بخش مردان با ۳۱ تخت فعال، بخش زنان با ۱۵ تخت فعال، بخش الکترو شوک یا ECT با سه تخت فعال به بیماران بستری و سرپایی ارائه خدمات می کنند.
۷۲۶۹/ ۷۲۶۸/۷۲۷۴/۶۰۰۱/۷۲۷۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • تودیع و معارفه
  • سپاه ناحیه دورود

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان