اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / خبر های کوتاه از لرستان
82165967-70895759.jpg

خبر های کوتاه از لرستان

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

حسینعلی رفایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پای راست مردی ۳۵ ساله در منطقه سخت گذر و فاقد راه دسترسی زمینی ‘ گلی چاس’ بر اثر کار با ادوات کشاورزی، قطع شده بود.
وی اظهار کرد: این فرد نیاز جدی به اقدامات درمانی در محل داشت که پس انجام اقدامات اولیه، توسط اورژانش هوایی به بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد منتقل شد.
اورژانس هوایی لرستان از بدو راه اندازی در مهرماه ۱۳۹۳ تاکنون با انجام حدود ۴۰۰ پرواز، جان بیش از ۶۳۰ تن از ساکنان مناطق محروم و سخت گذر لرستان را از مرگ حتمی نجات داده و خدمات شایان توجه فراوانی در جهت تحقق عدالت در سلامت به مردم لرستان ارائه کرده است.
******

فرماندار شهرستان دلفان گفت : تاکنون بیش از ۳۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در این شهرستان خریداری شده که نسبت به کل خرید سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است.
جعفر طولابی در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان دلفان افزود: در سال گذشته تنها ۲۳ هزار و ۶۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان دلفانی خریداری شد که پیش بینی می شود در سال جاری تولید گندم بیش از ۸۰ هزار تن و خرید تا ۶۰ هزار تن افزایش یابد .
وی ، با ابراز رضایت از نحوه خرید گندم از کشاورزان شهرستان دلفان خاطر نشان کرد : با پیش بینی های به عمل آمده این شهرستان در زمینه خرید و ذخیره گندم های مازاد بر نیاز کشاورزان مشکل نخواهد داشت .
این مسئول اظهار داشت : در این راستا سه انبار با ظرفیت ۴۶ هزار تن پیش بینی شده است که کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان دلفان را آغاز کردند و این در حالیست که نبود انبار در سالهای گذشته یکی از مشکلات کشاورزان این شهرستان بود .
طولابی ، خاطر نشان کرد : هشت کمیسیون خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در دلفان راه اندازی شده است تا کشاورزان در زمینه تحویل گندم تولیدی خود مشکلی نداشته باشند .
******
معاون فرماندار پلدختر: ۱۹٫۸درصد ازدواج در پلدختر کاهش یافت
خرم آباد- ایرنا – معاون فرماندار پلدختر گفت:وقایع ازدواج ۱۹٫۸ درصد در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان کاهش یافته است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین علی مومیوند روز چهارشنبه در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی افزود: امروز بحث طلاق یکی از آسیب های اجتماعی جامعه بوده و در شهرستان پلدختر در چهار ماهه اول امسال تعداد ۲۴۷ واقعه ازدواج ثبت شده است .
وی گفت: در این مدت تعداد ۲۸ واقعه طلاق در شهرستان پلدختر ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶٫۴ درصد کاهش داشته است .
وی با بیان این که در چهار ماهه سال جاری در پلدختر نسبت به سال گذشته در هر ۸٫۸ درصد ازدواج یک ظلاق ثبت شده افزود: در این مدت ۴۷۵ واقعه ولادت در این شهرستان ثبت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته است .
معاون فرماندار پلدختر با اشاره به انتخاب نام فرزندان توسط والدین گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری انتخاب نام اول والدین برای فرزندان رضا و فاطمه بوده است .
فرمانده انتظامی پلدختر یکی از عوامل سرقت ، ناهنجاری ها و فساد اخلاقی از جمله طلاق را اعتیاد دانست و گفت: اعتیاد افراد به مواد مخدر موجب بروز بیشتر ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی است که افراد را در زندگی و تعهدات خانواده بی قید می کند .
سرهنگ صفر عبدالوند افزود: متاسفانه استفاده نادرست و ناصحیح افراد از گوشی های همراه موجب فساد فرهنگی و ایجاد روابط ناسالم بین آنها می شود و بیشتر ازدواج های نامتعارف و طلاق ها نتیجه دوستی های تلفنی ، ایرانسلی و استفاده از شبکه های اجتماعی است که جوانان ابتدا با هم دوست شده بعد ازدواج می کنند که منجر به جدایی و طلاق می شود .
فرمانده انتظامی پلدختر با بیان این که باید در مدارس درس زندگی به دانش آموزان فرهنگ سازی شود گفت: بیشتر جوانان با استفاده ناصحیح و سرو کله زدن با گوشی های همراه دچار بیماری های روانی می شود.

۷۲۷۰/ ۷۲۶۹/۷۲۷۲ /۶۰۰۱

/

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • بهداشت ودرمان
  • اورژانس هوایی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان