اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / دستاوردهای انقلاب را باید برای نسل جوان تحلیل و تشریح کرد
82388248-71328633.jpg

دستاوردهای انقلاب را باید برای نسل جوان تحلیل و تشریح کرد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در نشست هماهنگی ستاد دهه فجر استان که در محل استانداری لرستان برگزار شد افزود: یکی از ویژگی های بارز انقلاب اسلامی وفاداری مردم به این انقلاب است که این ویژگی انقلاب با تمام انقلاب های رخ داده در دنیا تمایز دارد و از انقلاب پدیده ای بی نظیر ساخته که باید چنین دستاوردهای مهمی برای نسل چهارم انقلاب تشریح و تحلیل شود.
وی اضافه کرد: در شرایطی که ابزاری همچون ماهواره و یا فضای مجازی و شبکه های اجتماعی موبایلی می تواند عاملی تهدید کننده برای فرهنگ و ارزش های دینی و انقلابی جامعه باشد می توان از این فضاها به نحو مطلوب استفاده کرد و تهدیدهای ناشی از این ابزار را به فرصتی تبدیل کرد تا بتوان دستاوردهای انقلاب را تشریح کرد.
بازوند با اشاره به اینکه یکی دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی نوع مدیریت هوشمندانه ولایت فقیه است گفت: در حالیکه کشورهای اطراف و منطقه دچار تزلزل و مشکلات عدیده ای هستند اما کشور ما در پرتو رهنمودها و مدیریت مدبرانه ولایت فقیه به دور از هرگونه تنش و در آرامش به سر می برد.
وی بیان کرد: حمایت از محرومین و رفع محرومیت یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب به شمار می رود که باید جوانب و زوایای مختلف این محرومیت زدایی را به نسل جوان تحلیل و تشریح کرد.
بازوند یادآور شد: احیای فرهنگ خودباوری بخصوص در عرصه فعالیت های اقتصادی یکی دیگر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که در کنار احیای فرهنگ ایثار و شهادت و احیای مجدد ارزش های دینی باید به نسل جوان انتقال داده شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مردمی بودن و نقش بی بدیل مردم در ظهور این انقلاب گفت: این انقلاب متعلق به مردم است و در برگزاری جشن های سالگرد انقلاب نیز باید مشارکت های مردمی و حضور مردم در اولویت قرار گیرد.
استاندار لرستان در بخشی از سخنان خود در خصوص کمیته مختلف ستاد دهه فجر گفت: اصلاح در برخی عناوین کمیته های ستاد دهه فجر باید صورت گیرد به اینصورت که با توجه به نام گذاری این سال با عنوان اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل به این موضوع مهم نیز توجه شود.
وی ادامه داد: در کمیته اطلاع رسانی نیز تغییراتی صورت گیرد به اینصورت که این کمیته تحت عنوان کمیته اطلاع رسانی، ارتباطات و ارتباطات و فضای مجازی از فرصت فضای مجازی در انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جوان بهره گیرد.

*** ارسال یکهزارو۵۰۰ برنامه پیشنهادی به ستاد دهه فجر لرستان
حجت الاسلام سیدلطف الله حیات الغیب، دبیر ستاد دهه فجر لرستان نیز در این نشست گفت: این ستاد از نیمه دوم آذرماه کار خود را آغاز کرده و تاکنون با برگزاری جلسات متعددی برنامه های مختلف در کمیته های تخصصی را مورد بررسی قرار داده است.
وی افزود: هزار و ۵۰۰ برنامه پیشنهادی برای ستاد دهه فجر استان رسیده که از جمله بارزترین این برنامه های می توان به زنگ انقلاب، گروه سرود با حضور ۱۳۵۷ دانش آموز و همایش ها برنامه های قرآنی است تا بتوان به اشکال مختلفی دستاورهای انقلاب را به نسل جوان و نوجوان منتقل کرد.
دبیر ستاد دهه فجر لرستان گفت: یک ستاد استانی، ۱۱ ستاد شهرستانی، ۲۱ کمیته تخصصی و ۱۷ کمیته شهرستانی تا کنون تشکیل شده است که در طول ایام دهه فجر در قالب های مختلفی به اجرای برنامه های مختلف در راستای معرفی دستاورهای انقلاب می پردازند.
وی گفت: برگزاری رژه موتوری ، برگزاری همایش ایلات و عشایر و طوایف استان و برگزاری همایش زنان و عفاف توسط کمیته تخصصی مرتبط ، از دیگر برنامه های ستاد دهه فجر است.

***بالغ بر ۲۰۰ برنامه فرهنگی در کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر
حجت الاسلام حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نلرستان یز دراین نشست گفت: امسال بیش از ۲۰۰ برنامه مختلف فرهنگی در ایام دهه فجر توسط در کمیته تخصصی فرهنگی ستاد دهه فجر اجرا خواهد شد که علاوه بر شکل ظاهری و کمیت برنامه ها به محتوای برنامه های اجرا شده نیز مورد توجه قرار گرفته است.

***محتوا و اثر بخشی برنامه های ستاد دهه فجر
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: بیش از ۹۰برنامه در کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر در نظر گرفته شده است اما آنچه که از تعداد و کمیت برنامه های ارزش و اهمیت بیشتری دارد محتوا و کیفیت این برنامه است که باید مردمی بودن و اثربخشی آنها در اولویت باشد.
مراد روشنی اضافه کرد: یک برنامه فاخر با محتوا از چندین برنامه کلیشه ای و تکراری ارزشمند تر است و اثربخشی بیشتری بر نسل جوان آنهایی که انقلاب را درک نکرده اند خواهد داشت.
۱۹۲۰/۶۰۶۰
خبرنگار:مهری میردریکوند**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • استاندار
  • دهه فجر

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان