اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / دولت تدبیر و امید ثبات و آرامش اقتصادی را به کشور بازگرداند
82414431-71380798.jpg

دولت تدبیر و امید ثبات و آرامش اقتصادی را به کشور بازگرداند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا ماشاء الله نعمتی روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه دورود با گرامیداشت ایام الله دهه فجر افزود: دولت تدبیر و امید در شرایط سخت و دشوار با تورم بالای ۴۰ درصد کار خود را شروع کرد که در سال ۹۵ توانست اقتصاد کشور را به رشد پنج درصدی برساند.
وی اظهار کرد: دولت در حوزه سیاست داخلی موفق شد ثبات، آرامش و نشاط سیاسی را به کشور بازگرداند و تعامل بین احزاب و همه جناح های سیاسی را افزایش دهد.
فرماندار دورود افزود: امروزه دانشگاهیان، فرهنگیان، هنرمندان، جوانان و عموم مردم در فضایی آرام و با نشاط به طرح دیدگاه های خود می پردازند.
وی گفت: دولت در حوزه بهداشت و درمان توانست با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه های درمان را به میزان ۲۰ درصد کاهش دهد و با افزایش ۲۰ هزار تخت بیمارستانی و توزیع ۱۰ هزار پزشک در سطح کشور تحولی عظیم در این بخش ایجاد کند.
وی بازسازی ۲ میلیون مترمربع فضای بیمارستانی و کاهش واردات و افزایش صادرات دارو را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان دانست و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توانست با پیشبرد موفقیت آمیز مذاکرات هسته ای تا رسیدن به توافق و مدیریت اجرای برجام تحول اساسی در حوزه سیاست خارجی ایجاد کند.
نعمتی تصریح کرد: دشمنان و در راس آنها آمریکا و ایادی آن در خاورمیانه به ویژه عربستان سعی می کردند ایران را به عنوان محور شرارت معرفی کنند اما دولت توانست با اقدامات خود طرح ایران هراسی و ایران ستیزی را از بین ببرد.
فرماندار دورود بیان داشت: در حوزه شهرستان دورود در ایام الله دهه مبارک فجر تعداد ۱۹۷ طرح با اعتباری افزون بر ۳۴۱ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال بهره برداری می شود.
و با بیان اینکه میزان اشتغالزایی این طرح ها حدود یکهزار نفر در حین احداث و بعد از احداث است، افزود: عمده این طرح ها در بخش های بهداشت و درمان، گاز رسانی، عمران روستایی، آموزش، طرح های کشاورزی، ورزش و جوانان و طرح های خودکفایی کمیته امداد است.

** تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان دورود
فرماندار دورود در ادامه به تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در این شهرستان گفت: صنایع غذایی گهر یکی از واحدهای تولیدی شهرستان دورود سالیان سال به علت مشکلات قضایی راکد بود که با پیگیری های استاندار و در سفر ریاست محترم قوه قضائیه مشکلات حقوقی آن برطرف شد و فاز نخست آن در مرداد ماه امسال به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: سد مخزنی مرووک دورود با ذخیره آبی ۱۲۰ میلیون مترمکعب پس از ۱۱ سال توقف سرانجام در دولت تدبیر و امید و با پیگیری های شبانه روزی استاندار لرستان به دست معاون ریاست جمهوری با اعتباری افزون بر یک هزار و ۵۰۰ میلیاردر یال بهره برداری شد.
نعمتی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دورود گفت: در این مدت ۳۰ میلیارد ریال هزینه هتلینگ بیمارستان هفتم تیر دورود شده است که تأثیر مثبتی در کیفیت خدمات دهی در این بیمارستان داشته است.
وی احداث دانشگاه عالی سلامت در دورود به عنوان نخستین دانشکده دولتی در شهرستان دورود را از دیگر اقدامات دولت در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود: راه اندازی کلینیک تخصصی با همکاری بخش خصوص با جذب ۱۱ پزشک متخصص و همچنین آغاز عملیات کلینیک تخصصی دیگری در زمین اهدایی به متراژ سه هزار و ۵۰۰ مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید می باشند.
فرماندار دورود در ادامه با بیان اینکه راه آهن ناحیه لرستان از حادثه خیزترین نواحی کشور بود، گفت: در گذشته به طور میانگین هفته ای یک حادثه در این ناحیه رخ می داد که با پیگیری ها و مکاتبات فراوان و سفر استاندار و مدیرعامل راه آهن کشور به دورود با بازسازی خطوط این ناحیه موافقت شد.
وی بیان داشت: هم اکنون ۱۵۵ کیلومتر به استثنای بلاک قارون-بیشه به طول ۱۵ کیلومتر از خطوط ریلی راه آهن ناحیه لرستان با اعتباری افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال بازسازی شده است.
نعمتی آغاز عملیات اجرایی کمربندی دورود را از دیگر اقدامات مهم دولت در شهرستان دورود دانست و افزود: طول کمربندی دورود ۱۲ کیلومتر است که حدود هشت کیلومتر از اراضی مورد نیاز کشاورزان خریداری و تملک شده‌ و تنها چهار کیلومتر باقی ‌مانده است که با توجه به اهمیت وجود کمربندی در شهرستان امید است وزارت راه و شهرسازی هرچه سریع تر با تخصیص مناسب اعتبارات اقدام به پرداخت مطالبات کشاورزان کند.
وی تصریح کرد: ایستگاه پمپاژ بنک آباد از دیگر طرح های راکد شهرستان بود که با قرار گرفتن در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی با اعتباری افزون بر ۵۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی بهره برداری از سایت پرورش ماهی چم چید، احداث جاده های بین مزارع، اجرای خطوط فاضلاب شهری و روستایی را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: بهره برداری از ۶ اتاق عمل و بخش سانترال (اکسیژن ساز) در بیمارستان هفتم تیر، بهره برداری از بخش اعصاب و روان بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی، احداث پل لبان و احداث زیرگذرهای روستایی از دیگر اقدامات دولت در شهرستان دورود می باشند.
۷۲۶۸/۳۰۲۲
خبرنگار: میلاد باقری ** انتشار دهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • فرماندار دورود
  • دولت تدبير و اميد
  • ثبات اقتصادي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان