اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / رئیس نوسازی مدارس: ۷۰درصد مدارس کشور مقاوم سازی شده است
82595036-71735627.jpg

رئیس نوسازی مدارس: ۷۰درصد مدارس کشور مقاوم سازی شده است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد تقی نظر پور روز سه شنبه در جلسه شورای آموزرش و پرورش لرستان در سالن جلسات استانداری افزود:برنامه کلی وزارت آموزش و پرورش بر مبنای افزایش سرانه آموزشی استان های زیر میانگین کشوری در مدت ۲ سال آینده می باشد، در حالیکه در استان های سیستان و بلوچستان والبرز این اقدام نیازمند مدت زمان بیشتری است.
وی ادامه داد: در سطح کشور یک هزار کلاس خشتی و گلی و یک هزار و ۷۰۰ کلاس کانکسی وجود دارد که بنا بر برنامه در سال های ۹۶ و ۹۷ جمع آوری می شوند.
وی همچنین با تاکید بر ضرورت رسیدن میانگین مقاوم سازی مدارس لرستان به میانگین کشوری افزود: در حال حاضر لرستان به لحاظ متوسط سرانه فضای آموزشی کشور در رتبه ۲۱ و پس از ۲۰ استان دیگر قرار دارد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به سرانه فضای آموزشی لرستان بیان کرد: اگرچه لرستان فاصله زیادی با متوسط کشوری ندارد اما نیازمند برنامه ریزی منسجم جهت جبران این عقب ماندگی است.
نظرپور اظهار کرد: لرستان در جشنواره گذشته خیرین مدرسه ساز تحقق ۵۰ درصدی تعهدات داشته است در حالیکه این میانگین در کشور حدود ۴۰ درصد است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور همچنین گفت:در گذشته ۲۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می شد که در دولت تدبیر و امید۳۷ درصد مدارس توسط خیرین ساخته شده است.
نظرپور ادامه داد : در سال گذشته یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تعهد شده خیرین بوده است که تنها ۱۷۰ میلیارد ریال یعنی ۱۰ درصد تخصیص داده شد و امسال تلاش می شود که این رقم ۱۰۰ درصد تحقق یابد.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نگهداری ساختمان های مدارس بسیار حائز اهمیت است و درصورت نگهداری اصولی مدارس احداث شده نیازمند تعمیرات اساسی نیستند،گفت: نگرانی جدی در مورد احداث مدارس لزوم احداث مدارس مقاوم ، زیبا و ماندگار است در حالیکه تنها ۴۸ مدرسه در کل کشور ماندگار استد.
نظرپوربر بر دقت در ساخت مدارس تاکید کرد و افزود:کمبود اعتبارات نباید باعث ارزان سازی در آموزش و پرورش شود و زیبا و مقاوم ساختن هنر است و باید هزینه آن را پرداخت کرد.
به گفته وی در سال جاری یک هزار میلیارد ریال اعتباربرای خرید تجهیزات آموزشی در کشور در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به وضعیت دبیرستان امام خمینی (ره)بروجرد گفت: کارگروهی در راستای نگهداری و تعمیرات اساسی و مقاوم سازی این مدرسه تشکیل شود و مجدد در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.
۷۲۷۴/۶۰۶۰
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • فرهنگي
  • نوسازي مدارس
  • نظرپور
  • لرستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان