اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / سلسله رتبه نخست ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را در لرستان کسب کرد
n82683786-71904146.jpg

سلسله رتبه نخست ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را در لرستان کسب کرد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

هادی سپهوند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ضریب مکانیزاسیون در شهرستان سلسله یک و ۶۵ صدم اسب بخار در هر هکتار است در حالیکه ضریب مکانیزاسیون لرستان یک و ۲۳ صدم اسب بخار در هر هکتار است.
وی ضریب مکانیزاسیون کشور را یک و ۵۷ صدم اسب بخار عنوان کرد و گفت: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در شهرستان سلسله بالاتر از ضریب مکانیزاسیون کشوری است و این یک انقلاب بزرگ در بخش کشاورزی شهرستان محسوب می شود.
مدیر جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به صرف ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه در بخش مکانیزاسیون شهرستان از ابتدای سال ۹۵ تاکنون افزود: ارتقای وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی موجب افزایش کمی و کیفی تولید محصولات، کسب درآمد مالی بیشتر کشاورز و افزایش توان در مزارع و باغ ها شده است و علاوه بر آن افزایش کیفیت، کاهش ضایعات و اقتصادی ترشدن تولید را در پی دارد.
وی با اشاره به صرف ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبارات رونق تولید در سال گذشته عنوان کرد: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۶۵ پرونده تشکیل شده که ۲۷ طرح از آنها به میزان ۷۲ میلیارد ریال مصوب شده است.
شهرستان سلسله دارای ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که ۱۲ هزار هکتار آنها آبی، ۲۵ هزار هکتار دیم و چهارهزار هکتار نیز باغات است.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
۷۲۶۵/۳۰۲۲
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

برچسب ها

اقتصاد

جهاد كشاورزي

مكانيزاسيون

سلسله

می فایل پرتال خبری استان لرستان