اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / سند اشتغال شهرستان خرم آباد با ایجاد شش هزارو ۳۶۱ شغل تدوین شده است
82102481-70777637.jpg

سند اشتغال شهرستان خرم آباد با ایجاد شش هزارو ۳۶۱ شغل تدوین شده است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا حبیب الله خجسته پور روز دوشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان خرم آباد اظهار کرد: سند اشتغال شهرستان خرم آباد جزیی از طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی است که با توجه به پایلوت بودن استان لرستان برای اجرایی شدن آن باید همه دستگاه های اجرایی تلاش نمایند.
وی افزود: سند اشتغال به صورت کاملا علمی و با تکیه بر اطلاعات دستگاه های اجرایی شهرستان تهیه و تدوین شده است.
فرماندار خرم آباد اضافه کرد: برای اجرای سند اشتغال شهرستان بین فرمانداری خرم آباد به عنوان ناظر اجرای سند واداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان به عنوان دبیرخانه ودستگاه اجرایی به عنوان مجری کار قرارداد منعقد شده است.
خجسته پور یادآورشد:با توجه به برگزاری جلسات ماهانه کارگروه اشتغال و تشکیل جلسه بعد در تیرماه سال جاری روند اجرایی این سند در ماه جاری باید بر مینای کار چهار ماهه دستگاه های اجرایی باشد.
فرماندار خرم آباد با بیان اینکه حضور پیدا نکردن مدیران دستگاه ها در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان به منزله اعتقاد نداشتن آنها به سند اقتصاد مقاومتی تلقی خواهد شد اظهار کرد: مدیران دستگاه ها باید اجرای بندها ومصوبات سند اشتغال استان را جدی گرفته و آن را مطابق برنامه زمان بندی شده اجرا کنند.
وی با اشاره به اینکه یکی از موئلفه های اصلی اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال است گفت: با اجرایی شدن این سند علاوه بر ایجاد مشاغل پایدار اشتغال هایی هم برای سال ۹۵ ایجاد خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در این جلسه اظهار کرد:یکی از مزایای سند تهیه شده علمی وکاربردی بودن این طرح بزرگ اقتصادی بوده وبعد از پنج بار پالایش مورد تایید قرار گرفته وبراین اساس این سند قابل قیاس با اسناد تهیه شده قبلی نخواهد بود.
علی آشتاب افزود: میزان سرمایه گذاری برای این سند از طریق پرداخت تسهیلات بانکی، میزان آورده شخص سرمایه گذار وبودجه دولتی مشخص شده و بر این اساس اعضای تشکیل دهنده این میزان سرمایه گذاری باید همگی تسهیل گر شرایط اشتغال زایی در استان باشند.
به گفته وی برش شهرستانی این سند با میزان اشتغال وسرمایه گذاری هربخش وهر دستگاه تهیه شده و دستگاه های اجرایی نسبت به انجام طرح بر طبق زمان بندی مشخص شده متعهد و مکلف هستند.
۷۲۷۳/۶۰۶۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • لرستان
  • خرم آباد
  • كارگروه اشتغال

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان