اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / شش هزار فرصت شغلی لرستان از دست رفته/اولویت در انتصاب مدیر بومی
82099170-70771482.jpg

شش هزار فرصت شغلی لرستان از دست رفته/اولویت در انتصاب مدیر بومی

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد بیرانوندی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد تولید اقتصادی استان در سالیان گذشته به دلایل واهی و نامعلوم معطل و بلااستفاده شده و بخش بسیار اندکی از این تعداد مشغول بکار است.
وی اظهار داشت: علاوه بر رکود سرمایه های دولتی در این واحدها، سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز متضرر شده اند که این واحدها در حال حاضر اشتغال و بهره برداری ندارند و می توان گفت شش تا هفت هزار فرصت شغلی در فاصله هشت تا ۱۰ سال تباه شده است.
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی اشتغال و رونق اقتصادی را نخستین خواسته مردم عنوان کرد و گفت: مجمع نمایندگان استان نیز با حفظ دیدگاههای سیاسی اعضا، بر روی اشتغال و اقتصاد به عنوان درد مشترک استان اتفاق نظر دارد.
بیرانوندی تصریح کرد: در نخستین نشست دولت و مجلس نیز این مهم اولویت دولت عنوان شد که با توجه به گشایش های حاصل شده استقبال سرمایه گذاران خارجی در کشور افزایش یافته است.
وی همچنین افزود: انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور باید با همت مردم و حمایت دولتمردان به نتیجه مطلوب برسد.
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص توانمندی های کشاورزی لرستان گفت: چنانچه ۹ هزار هکتار اراضی پایین دست سدهای استان آبیاری شود راندمان این صنعت افزایش خواهد یافت.

***تاکید بر انتخاب مدیران بومی
بیرانوندی همچنین در خصوص پرسشی مبنی بر تغییر یکی از مدیران بومی استان و احتمال روی کار آمدن جایگزین غیربومی توضیح داد: برای تصدی مدیریت راه و شهرسازی استان به طور ویژه با نماینده پارلمانی وزارت متبوع رایزنی و اعلام کردم نیروی غیربومی نمی خواهیم.
وی بیان کرد: تلاش استاندار لرستان نیز بر انتصاب استاندار بومی بوده که با نتایج اولیه رایزنی ها، در حال حاضر حضور مدیر غیربومی برای این اداره کل منتفی شده است.
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی انتخاب مدیران را یکی از دلایل اختلاف میان نمایندگان دانست و افزود: باید هدف اصلی نمایندگان اشتغال و اقتصاد باشد اما چنانچه در این مسیر ، چرخی به خوبی کار نکرده و حرکت نکند باید تعویض شود.
بیرانوندی باتاکید بر پیگیری طرح های هر شهرستان توسط ۹ نماینده لرستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: برای آزادسازی حریم قلعه فلک الا فلاک پیگیری و جلساتی با استاندار لرستان برگزار شده که باید مبلغ بدهی استان در این راستا پرداخت شود.
وی گفت: همچنین در مواردی نیز استفاده لرستان از خطوط انتقال نفت و مهار روان آبها با مسئولان کشور مطرح شده است.

***بیش از چهار هزار میلیارد ریال سهم لرستان از اعتبارات صنعتی صندوق توسعه ملی
مشاور اقتصادی بیرانوندی نیز گفت: دولت هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کشور با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد را برای دریافت ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی، تعیین کرده است.
جمال مومیوند افزود: در این میان سهم لرستان چهار هزار و ۴۰ میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شده یارانه صنعت، کشاورزی، معدن و تولید برای واحدهای شایسته و فعال در نظر گرفته شود.
وی گردش مالی صنعت سنگ در جهان را ۱۱ هزار میلیارد دلار برشمرد و افزود: با وجود معادن بسیارغنی لرستان از جمله سنگ گوهره، تالک، قیرطبیعی و سیلیس سهم لرستان از این میزان بسیار ناچیز است.
مومیوند اضافه کرد: خام فروشی از مشکلات اصلی این صنعت در استان محسوب می شود که در این راستا مقرر شده صدور و یا تمدید گواهی بهره برداری از معادن مشروط به راه اندازی صنایع تبدیلی باشد.
۷۲۶۹/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • سياسي
  • داخلي
  • نماينده

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان