اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / شهدا با اهدای خون خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند
82410186-71372687.jpg

شهدا با اهدای خون خود انقلاب اسلامی را بیمه کردند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

علی کورانی فرعصر سه شنبه در جلسه هماهنگی تشییع پیکر۲ شهید گمنام در محل فرمانداری بروجرد افزود: مردم شهید پرور و همواره میزبان خوبی برای شهدای گمنام بوده اند و تاکنون نیز هفت شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر و تپه شهدا و۲شهید نیز دراشترینان به خاک سپرده اند.
وی اظهار کرد: در ایام فاطمیه نیز این شهرستان میزبان ۲ شهید گمنام دیگر خواهد بود که مردم بروجرد با استقبال بی نظیرخود از این شهدا بار دیگر اعلام می کنند که آرمان های نظام و رهبری معظم همچنان زنده و استوار است.
معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه بروجرد تاکید کرد: همه مسئولان در آیین با شکوه استقبال از شهدای گمنام باید حاضر و به وظایف خود در این راستا به بهترین نحو ممکن عمل کنند.
کورانی فر اضافه کرد: خون پاک شهدای گرانقدر ایران اسلامی موجب عزت، اقتدار و افتخار کشورمان در تمام جهان شده و شهدای گمنام از جایگاه ویژه ای در بین ملت ایران برخوردار هستند.
وی ادامه داد: آیین استقبال ازاین شهدا وهمچنین مراسم شبی با شهیدان گمنام نیز باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود .
معاون استاندارلرستان وفرماندار ویژه بروجرد بر اطلاع رسانی و پوشش خبری آیین تشییع شهدای گمنام تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش به مدارس زمان تشییع را اعلام تا همه دانش آموزان وخانواده های آنها حضور داشته باشند هلال احمر و پلیس راه نیز تدابیر لازم را در این روز در نظربگیرند وهمچنین اتوبوسرانی وسیله ایاب و ذهاب برای تشییع کنندگان فراهم و سیستم صوتی و ایستگاه های صلواتی در بین مسیر دایر شود.
رئیس دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی گفت: شهدا همه وجود خود را برای اسلام فدا کردند براین اساس همه ما باید برای تجلیل و تعظیم ازمقام آنها به بهترین نحو ممکن گام برداریم.
نصرالله محبوبی افزود: دانشگاه آِت الله العظمی بروجردی میزبان ۲ شهید گمنام است.
سرهنگ ناصرفرید نماینده ستاد تفحص شهدا دراستان لرستان بیان کرد: شهرستان بروجرد در ایام فاطمیه میزبان ۲ شهید گمنام خواهد بود که این شهدا در دانشگاه ملی آِیت الله بروجردی در خاک خواهند آرمید.
سرهنگ فرید با بیان اینکه راه شهدا راه دفاع از انقلاب و ولایت بود افزود: تبعیت و حرکت در مسیر آرمان ها و اهداف شهدا موجب پیروزی ایرانیان در تمامی عرصه ها و میادین شده زیرا سیره شهیدان راه وطریق درست سعادت است.
وی گفت: در فرهنگ دینی ما شهید و شهادت دو واژه ارزشمند و پر از جاذبه های معنوی است و مردم بروجرد همواره در راستای تجلیل از مقام شامخ شهدا به بهترین نحو عمل نموده اند.
سرهنگ فرید گفت: زمان تشییع پیکر این ۲ شهید گمنام در ایام فاطمیه خواهد بود که روز و ساعت آن بعدا اعلام خواهد شد.
فرمانده بسیج سپاه بروجرد گفت: ترویج فرهنگ شهید و شهادت و تلاش برای آشنایی و انس نسل آینده با آن وظیفه ای خطیر است که امروزه مردم و مسئولان عهده دار آن هستند.
سرهنگ مجید سوری افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و باید به بهترین نحو ممکن با ایجاد فضا سازی مناسب زمینه استقبال مردم این شهرستان از شهدای گمنام فراهم شود .
وی اضافه کرد: با همکاری دیگر دستگاه ها همه افدامات و برنامه ریزی لازم برای هر چه با شکوهتر برگزارشدن آیین استقبال از ۲ شهید گمنام در دانشگاه آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد انجام خواهد شد.
شهرستان بروجرد تاکنون میزبان ۹شهید گمنام بوده که با استقبال از این ۲ شهید تعداد شهدای گمنام آرمیده دراین شهرستان به ۱۱ تن می رسد.
۷۲۷۳/۶۰۵۲
خبرنگار: آمنه صارمی ** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • شهدای گمنام
  • بروجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان