اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / شوراها نقش اساسی در توسعه جوامع شهری و روستایی دارند
82454806-71463265.jpg

شوراها نقش اساسی در توسعه جوامع شهری و روستایی دارند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، قدرت الله فلاح نژاد روز دوشنبه در همایش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه از مجموع ۲۶۶ روستای شهرستان تنها ۱۱۰ روستا دارای دهیاری و شورا هستند، اظهار داشت: ملاک تقسیم اعتبارات بر مبنای داشتن دهیاری است و روستاییان باید بدانند که هر روستایی که در آن انتخابات برگزار نشود، دهیار هم نخواهد داشت و قطعا اهالی آن روستا متضرر خواهند شد.
وی با بیان اینکه در تمامی روستاهایی که کد تقسیمات کشوری داشته و چهار کاندید داشته باشند، انتخابات شورا برگزار می شود، عنوان کرد: از مجموع ۲۶۶ روستای شهرستان ۱۵۳ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
فرماندار سلسله با بیان اینکه مردم با حضور در پای صندوق های رای، دخیل بودن خود را در تعیین سرنوشتشان به اثبات خواهند رساند، خاطرنشان کرد: با قاطعیت به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، دقیق، بر مبنای قانون و با حضور حداکثری هستیم و در این راستا اجازه هیچگونه تخلفی را به هیچکس نخواهیم داد.
فلاح نژاد با اشاره به تشکیل شوراها در سال ۷۷، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تغییر در سیستم نحوه مدیریت روستاها بودیم و با تشکیل شوراها در آینده قطعا تبعات مثبت بیشتری را در این خصوص شاهد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه دهیاران به عنوان یکی از حلقه های اجرایی دولت در سیستم مدیریت روستاها نقش بسیار مهمی دارند، عنوان کرد: انتخاب درست اعضای شوراهای شهر و روستا در رشد و توسعه شهرها و روستاها بسیار تاثیرگذار است به همین دلیل باید توجه ویژه ای برای انتخابی درست داشته باشیم.
فرماندار سلسله با اشاره به حق و حقوق مردم، اظهار داشت: مردم حق و حقوق خود را به دست اعضای شورا می سپارند لذا اعضای شورا باید نهایت تلاش خود را در راستای خدمت رسانی به مردم به کار گیرند.
شهرستان سلسله با ۷۵هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
مهمترین اخبار لرستان، ایران و جهان را در کانال اخبار ایرنا لرستان به نشانی @IRNALORESTAN در ۲۴ ساعت شبانه روز دریافت کنید.
۷۲۶۵/۶۰۶۰
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب**انتشاردهندده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • سياسي
  • انتخابات
  • همايش دهياران و اعضاي شورا
  • سلسله

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان