اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / صنایع بروجرد با انتخاب لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی متحول می شوند
82114888-70800629.jpg

صنایع بروجرد با انتخاب لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی متحول می شوند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا مسلم پورقاسمیان روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش بروجرد در این اداره افزود: دولت تدبیر و امید به دنبال رونق اقتصادی است و استان لرستان را به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب کرده است.
وی اظهار کرد: ایجاد رفاه اجتماعی، ارتقای سطح علمی و توجه ویژه به اقشار مختلف جامعه به ویژه فرهنگیان و دانش آموزان از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است.
فرماندار ویژه بروجرد افزود: آموزش و پرورش برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان باید تمام تلاش خود را به کار گیرد و این موضوع باید در کنکور سراسری با کسب رتبه های تک رقمی نمود پیدا کند.
مدیر آموزش و پرورش بروجرد نیز در این نشست گفت: با توجه به آغاز اوقات فراغت دانش آموزان، ۲۷ پایگاه برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در شهرستان بروجرد در نظر گرفته شده است.
جمشید ابوالفتحی افزود: ۱۰ هزار دانش آموز امسال از برنامه های اوقات فراغت این پایگاه ها بهره مند می شوند.
وی گفت: هفت سالن ورزشی آموزش و پرورش در ایام تابستان در رشته های مختلف ورزشی پذیرای دانش آموزان در سه مقطع تحصیلی می باشند.
مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی نرخ شهریه مدارس هیات امنایی در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: مدارس هیات امنایی پارسال ۱۵ درصد افزایش نرخ شهریه داشتند که امسال بنا به تصمیم شورای آموزش و پرورش این نرخ به ۱۲ درصد کاهش یافته است.
رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد نیز گفت: با توجه به جمعیت ۲۵ هزار نفری مسکن مهر بروجرد باید برای رفع مشکلات آموزشی این منطقه چاره اندیشی شود.
عباس شمس الدینی از اجرا نشدن برخی از مصوبات شورای آموزش و پرورش بروجرد انتقاد کرد و افزود: این مصوبات برای حل مشکلات آموزشی شهرستان باید پیگیری شوند.
کاهش شهریه مدارس هیات امنایی از ۱۵ به ۱۲ درصد، تعیین تکلیف فروش املاک ۱۴ مدرسه روستایی و شهری و تعیین وضعیت کتابخانه شهید احسان شهیدی بروجرد از مصوبات نشست شورای آموزش و پرورش بروجرد بودند.
۷۱۹۰/۳۰۲۲

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • شورای آموزش و پرورش
  • بروجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان