اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ضرورت ساده زیستی در نظام جمهوری اسلامی
82150449-70866478.jpg

ضرورت ساده زیستی در نظام جمهوری اسلامی

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا در حالی که قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با دریافت حقوق های نامتعارف برخی مسئولان و مدیران می گوید از ۹۵۰ نفری که حقوق آنها بررسی شده بیش از ۷۰ درصد از سه تا ۲۰ میلیون تومان، ۲۷درصد این مدیران از ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان و تنها سه درصد این مدیران از ۴۰ میلیون به بالا دریافت می کنند ، برخی رسانه ها و سایت های مجازی با دستکاری در برخی فیش های حقوقی بدنبال اهداف سیاسی خود بودند ولی قاطعیت دولت و دستگاههای مربوطه در برخورد با همان اندک مدیرانی که حقوق نامتعارف دریافت کرده بودند نشان از عزم مسئولان نظام برای دوری جستن از بروز پدیده اشرافی گری در بین مدیران دارد.
رئیس جمهوری نیز در بیانیه ای خطاب به ملت ایران به طور شفاف به مردم قول داد که با این موضوع برخوردی قاطع خواهد داشت و این وعده خود را نیز عملی کرد.
مردم و مسئولان استان لرستان نیز خواستار ایجاد نظام شفافیت اطلاعات و ساماندهی حقوق های دولتی هستند، حقوق هایی که بدون شک موجب ایجاد فاصله و شکاف میان مردم و مسئولان می شود.

***امام جمعه خرم آباد از اقدام دولت در برخورد با حقوق های نامتعارف قدردانی کرد
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در خصوص دریافت حقوق های نامتعارف توسط برخی از مدیران گفت: دولت مبارزه با احقوق های نامتعارف را آغاز کرده است که جای قدردانی دارد.
آیت الله سیداحمد میرعمادی افزود: انتظار می رود اقدام دولت در برخورد با حقوق های نامتعارف سرآغازی برای مبارزه با فساد اداری و تجمل گرایی باشد چرا که باعث فاصله طبقاتی در جامعه می شود.
امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب دریافت حقوق های نامتعارف را هجمه به ارزش ها تعبیر کرده اند لذا مسئولان باید با جدیت با آن مقابله کنند.

***برخورد با پرداخت های نامتعارف باعث ایجاد احساس امنیت در جامعه می شود
فرمانده انتظامی لرستان نیز گفت: برخورد با پرداخت های نامتعارف به برخی مدیران، باعث ایجاد احساس امنیت در جامعه و خوشحالی مردم می شود.
سردار محمد قنبری با اشاره به بیانیه اخیر رئیس جمهور درباره حقوق های نامتعارف برخی مدیران افزود: انقلاب اسلامی، نشات گرفته از حکومت علی (ع) بوده و شفاف سازی در پرداخت های نامتعارف، باعث ایجاد عدالت و احساس امنیت در جامعه می شود.
وی ادامه داد: جلوگیری از پرداخت حقوق های نامتعارف و اشرافی گری، خوشحالی مردم را در پی خواهد داشت و نمونه های این برخورد در صدر اسلام و انقلاب اسلامی روشن بوده است.
سردار قنبری با بیان اینکه برخی مدیران با سلامت اقتصادی در نظام اداری کشور در حال خدمت به این نظام مقدس هستند، گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، همواره بر مبارزه با اشرافی گری و تجمل گرایی در جامعه، تاکید کرده اند لذا ساده زیستی و رعایت موازین اسلامی در زندگی مسئولان دولتی باید وجود داشته باشد.

***بیانیه رئیس جمهوری در جامعه امید ایجاد کرد
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: بیانیه رئیس جمهوری در خصوص حقوق های نامتعارف و تاکید بر ساماندهی نظام شفافیت اطلاعات در جامعه ایجاد امید کرد.
سعید محمد زاده افزود: توجه و حساسیت به رفع مشکل حقوق های نامتعارف از طرف دولت تدبیر و امید بیانگر سالم بودن این سیستم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی اظهار کرد : آسیب شناسی و تعهد به رفع مشکلات از شاخصه های سلامت دولت ها به شمار می رود که این امر در دولت تدبیر و امید به خوبی قابل مشاهده است.
به گفته وی این گونه توجه و رسیدگی ها در دولت در اقشار مختلف جامعه ایجاد امید می کند و از سوی دیگر بر سلامت سیستم می افزاید چراکه اطلاع رسانی و شفاف سازی در خصوص این پرداختی ها بیانگر شفافیت عملکرد دولت می باشد.
وی همچنین گفت : حکومت اسلامی برمبنای عدالت اسلامی استوار است وبرقراری عدالت از وظایف سیاست مداران است که دولت تدبیر و امید دراین راستا تلاش می کند.
محمد زاده تصریح کرد: دولت در راستای رفع مشکل پرداخت های نامتعارف اراده کرده است و به مردم اطمینان داده که در اسرع وقت این مشکل را پیگیری ورفع کند.
وی ادامه داد: در دولت الکترونیک ارزیابی و دستمزدهای مدیران به راحتی قابل دسترسی و کنترل خواهد شد.

*** برخورد قاطعانه رئیس جمهوری با گیرندگان حقوق های نامتعارف قابل تحسین است
رئیس امور شعب بانک ملی استان لرستان گفت: صدور بیانیه رئیس جمهوری برای برخورد قاطعانه وبه دور از هرگونه مصالحه با گیرندگان حقوق های نامتعارف کاری ارزشمند و قابل تحسین است.
بیژن مقدم بیرانوند با اشاره به اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی فردی که مسئولیتی را پذیرفته از یک فیلترهای نظارتی می گذرد افزود: و بر این اساس هرشخصی پس از گذر از این مقطع حساس دچار تخلفی شود باید به شدت با او برخورد شده زیرا به اعتماد عمومی مردم آسیب زده است.
رئیس امور شعب بانک ملی استان لرستان اضافه کرد: انتشار فیش های حقوقی نامتعارف در سال اقتصاد مقاومتی و در موقعیتی که کشور در حال گذر از یک مقطع حساس اقتصادی است موج منفی در سیستم بانکی کشور ایجاد کرد.
مقدم بیرانوند ادامه داد: جای این سوال در جامعه وجود دارد که آیا گیرندگان حقوق های نامتعارف از وجود افرادی در جامعه که با حقوق های پایین امورات خود را می گذرانند ، خبر ندارند.
وی همچنین گفت:گیرندگان حقوق های نامتعارف افرادی دنیا پرست حریص و بی تقوا بوده اند زیرا حب خدا و حب دنیا در یک جا با هم قابل جمع نیست.
مقدم بیرانوند گفت: انتشار این فیش ها از بعد دیگری قابل بررسی می باشد زیرا این اتفاق باعث شده که مسئولان و واحدهای نظارتی با هوشیاری بیشتر بر مسائل و مشکلات موجود در جامعه بنگرند که براین اساس بتوانند یک عدالت نسبی در جامعه به وجود بیاورند.

***شفاف سازی حقوق ها نقطه عطفی در روند مبارزه با فساد و رانت خواری است
رئیس دانشگاه لرستان گفت: شفاف سازی حقوق ها نقطه عطفی در روند مبارزه با فساد و رانت خواری است.
خسرو عزیزی افزود: شفاف سازی حقوق ها اقدامی قاطع ،شفاف ، دور از جنجال سیاسی ونقطه عطفی در روند مبارزه با فساد ورانت خواری است.
وی اظهار کرد: این اقدام ارزنده گامی در جهت اعتماد سازی و پاسخ به ندای دلسوزانه مقام معظم رهبری در جهت مبارزه با فساد مالی و رانت خواری می باشد.
وی اضافه کرد: خدمتگذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش های قابل توجهی درجهت خدمت به نظام ومردم دارند اما نباید دریافت های نامتعارف این زحمات را خدشه دارکند.
وی بیان کرد: در راستای پیام وزیر علوم ،تحقیقات وفناوری کلیه دریافت های دانشگاهیان شفاف سازی خواهد شد.
عزیزی ادامه داد : به همین منظور علاوه بر اینکه دریافت های دانشگاهیان برابر با قانون خواهد بود میزان دریافتی ها در سایت دانشگاه ها نیز اعلام می شود.

***بررسی حقوق های نامتعارف در مرکز پژوهش های مجلس
نماینده مردم خرم آباد و دروه چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مساله دریافت حقوق های نامتعارف، در حال بررسی است.
محمد بیرانوندی افزود: مرکز پژوهش های مجلس این موضوع را بررسی کرده و گزارش داده و به طور قطع بررسی های تکمیلی نیز انجام خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: با افرادی که خلاف کرده اند از طریق مجاری قانونی برخورد می شود تا این موارد در کشور تکرار نشود.
این نماینده مجلس گفت: همه شنیده ها در خصوص حقوق های نامتعارف صحت ندارد و آنچه وجود دارد در سایه تبلیغات و بزرگ نمایی ها است.

***شفافیت و عدالت دو مولفه مهم در موضوع حقوق ها
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان نیز گفت: باید علاوه بر شفافیت دستمزدها و حقوق ها، عدالت نیز در این خصوص رعایت شود.
رضا صفی خانی افزود: در حوزه صنعت و معدن کارکنان وزارت، حقوق های کمتری نسبت به برخی دستگاههای مشابه دارند.
وی گفت:علاوه بر شفافیت حقوق ها باید عدالت نیز رعایت شود چرا که در برخی موارد حقوق مدیران ۵۰ برابر کارشناسان زحمت کش و پر مشغله است.
صفی خانی ادامه داد: تدوین نظام شفافمندسازی حقوق، عامل مهمی در راستای جلوگیری از رانت و زیاده خواهی خواهد بود که باید تلاش و دستمزد ها در قالب تعریف و استاندارد مشخصی پرداخت شود.
۷۲۶۹/۷۲۷۴/۷۲۷۳/۳۲۱۰/۶۰۶۰

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • داخلی
  • حقوق های نامتعارف

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان