اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اتفاقی بی نظیر بود
82486484-71526997.jpg

طرح توسعه فرودگاه خرم آباد اتفاقی بی نظیر بود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا علی علیخانی روز شنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان در دفتر این خبرگزاری افزود: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد یکی از مهمترین برنامه های اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان لرستان است.
وی اظهار کرد: اجرای این طرح در کوتاه ترین زمان ممکن، با بهترین کیفیت و بیشترین حجم عملیات انجام شد.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در خصوص میزان اعتبار لازم برای اجرای این طرح افزود: مبلغ این قرارداد ۶۳۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است و مابقی نیز در طول اجرای طرح هزینه می شود.
وی درخصوص رعایت استانداردهای لازم در اجرای این طرح گفت: استانداردهای فرودگاه خرم آباد با فرودگاه مهرآباد برابری می کند.
علیخانی افزود: PCN(عدد نشان دهنده میزان مقاومت باند پرواز) در نظر گرفته شده برای فرودگاه خرم آباد ۶۷ در نظر گرفته شده بود ولی در آزمایشات انجام شده در بخش های تطویل و تقویت باند اعداد ۸۲ و ۸۰ کسب شد.
وی بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در شهرستان خرم آباد را عاملی تعیین کننده در نحوه مقاوم سازی باند پرواز فرودگاه عنوان کرد و گفت: به دلیل بالا بودن سطح این آبها در ۲ طرف تمام طول باند و سه مقطع عرضی، زهکشی مسیر به صورت کامل انجام شد و عملیات استریپ سازی دوطرف باند به پایان رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی افزود: در مدت ۱۰۳ روز، ۹۲ هزار تن آسفالت اجرا کردیم که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود؛ همچنین در طول مدت طرح، ۱۶ هزار متر اکرون فرودگاه بازسازی شده است.
وی از بهره برداری ساختمان هواشناسی فرودگاه خرم آباد خبر داد و گفت: ساخت پاویون و همچنین بحث توسعه سالن ترانزیت فرودگاه نیز در دستور کار است.
با اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد امکان فرود هواپیماهای پهن پیکر در این فرودگاه فراهم شده است.
۷۲۶۴/۳۰۲۲
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • حمل و نقل
  • فرودگاه
  • اقتصاد مقاومتي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان