اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / عامل برداشت از حساب بانکی شهروندان دلفان دستگیر شد
82113676-70798347.jpg

عامل برداشت از حساب بانکی شهروندان دلفان دستگیر شد

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی نجات کرمی گفت: در پی شکایت چند نفر مبنی بر برداشت های غیر مجاز از حساب بانکی آنها ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان ، قرار گرفت.
وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی و اقدامات فنی و پلیسی و استعلامات بعمل آمده مشخص شد، شخصی جوان با حضور در جلو دستگاه خودپرداز و سوء استفاده از افراد سالخورده جهت کمک کردن به آنها تحت دریافت یا انتقال وجه نقد، اقدام به اخذ کارت آن ها کرده و پس از انجام عملیات بانکی ، بلافاصله کارت فرد مذکور را سرقت و یا پول را به حساب خود واریز کرده است .
فرمانده انتظامی دلفان تصریح کرد : ماموران آگاهی موفق شدند پس از شناسایی فرد مذکور، وی را درحین ارتکاب جرم در جلوی خودپرداز بانک ، دستگیر که تعداد ۵ قطعه کارت بانکی متعلق به مالباختگان از وی کشف شد .
کرمی ادامه داد : تاکنون ۱۰ نفر مالباخته از متهم دستگیر شده ، شاکی می باشند .
وی از شهروندان خواست ؛ هیچگاه کارت بانکی و رمز دوم و اطلاعات حساب خود را به افراد ناشناس ندهند و در این خصوص افراد بیسواد و سالخورده ، بهتر است جهت انجام اموارت بانکی از خانواده خود و یا کارمندان بانک کمک بگیرند .

***دستگیری و کشف جعل در خرم آباد
رئیس پلیس آگاهی استان ، از دستگیری سه نفر جاعل و کشف یک فقره اسناد جعلی در خرم آباد ، خبر داد .
به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ ‘ عباس نظری ‘ گفت : در پی شکایت یکی از ادارات لرستان مبنی بر اینکه سه نفر با جعل عنوان کارمندان اداره مذکور ، اقدام به اخذ وام در یکی از بانک های خرم آباد کرده اند ، با توجه به اهمیت موضوع ، پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی استان ، قرار گرفت .
وی بیان داشت : در تحقیقات و بررسی های بعمل آمده توسط ماموران مشخص شد ، فردی با مراجعه به بانک به عنوان کارمند آن اداره ، ضمن درخواست اخذ تسهیلات بانکی به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال ، دو نفر را به عنوان ضامن و همکار خود با ارائه مدارک لازم از جمله فیش حقوقی و معرفی نامه به بانک معرفی کرده است .
نظری افزود : با بررسی های فنی و کارشناسانه اسناد و مدارک وام گیرنده و دو ضامن محرز شد، متهمان به طرز ماهرانه ای اقدام به جعل فیش حقوقی و سربرگ مکاتباتی اداره مذکور کرده اند .
رئیس پلیس آگاهی لرستان گفت : با هماهنگی مقام قضایی سه نفر جاعل دستگیر که پس از اعتراف به جرم ارتکابی ، جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند .

***دستگیری و انهدام باند سارقان حرفه ای در دوره چگنی
فرمانده انتظامی دوره چگنی ازدستگیری و انهدام یک باند سارقان حرفه ای در این شهرستان ، خبر داد .
به گزارش خبری پلیس، سرهنگ ‘سلطانمراد زارع’ ، گفت : در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر متواری شدن یکدستگاه پژو ۴۰۵ از شهرستان کوهدشت به سمت دوره چگنی و وقوع یک فقره سرقت داخل خودرو توسط آنان به مبلغ ۳۰ میلیون ریال و انجام عمل مجرمانه مشابه دردو روز گذشته در الیگودرز به مبلغ ۴۰ میلیون ریال ، مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی و عوامل کلانتری شهرستان ، قرار گرفت .
وی افزود : با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی هویت سه نفر اعضای باند ، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه با هماهنگی مقام قضایی دراجرای تور ایست بازرسی دستگیر شدند .
زارع اذعان داشت : در بازرسی به عمل آمده از خودروی متهمان ، چهار دستگاه گوشی تلفن همراه ومبلغ ۱۹میلیون و ۵۰۰هزار ریال وجه نقد کشف شد.
فرمانده انتظامی دوره چگنی تصریح کرد : متهمان در ابتدا منکر هرگونه اتهامی شدند که پس از مواجهه با دلایل و مستندات ، به اعمال مجرمانه خود در شهرستان های الیگودرز ، کوهدشت و دورود اعتراف کردند .
وی از شهروندان خواست ؛ از حمل و جابه جایی وجه نقد خودداری و در صورت جابه جایی پول نقد از چک های رمز دار استفاده کنند .
زارع گفت : در صورت داشتن هر گونه شکایت از سارقان دستگیر شده ، شهروندان می توانند از طریق پلیس آگاهی شهرستان دوره چگنی اقدام کنند .
۳۲۱۰/۶۰۰۱

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • داخلي
  • خرم آباد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان