اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / عضویت ۱۰۰ هزار هنرمند در بسیج هنرمندان
82489797-71533104.jpg

عضویت ۱۰۰ هزار هنرمند در بسیج هنرمندان

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا منتظری شامگاه سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: وجود ۳۰۰ انجمن تخصصی و ۴۰۰ کانون هنری و ادبی، بسیج هنرمندان را به بزرگترین شبکه مردمی هنری و ادبی ارزشی کشور تبدیل کرده است.
وی اظهار کرد: بسیج هنرمندان شبکه ای است که برای مقابله با تهدیدات جنگ نرم واستفاده از زبان تاثیر گذار هنر تشکیل شده است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با اشاره به رویکردهای سازمان بسیج هنرمندان در سال ۹۶ گفت: توجه جدی به رشد و بالندگی فعالیت های سازمان بسیج هنرمندان در استان ها از رویکردهای این سازمان در سال ۹۶ است.
وی وضعیت هنری، فرهنگی و ادبی کشور را زیبنده انقلاب ندانست و افزود: اتحادیه جهانی هنرمندان مسلمان تشکیل می‌ شود.
منتظری اظهار کرد: در عرصه فرهنگ و هنر و ادب با وضع مطلوب فاصله داریم و اگر بپذیریم به وضع مطلوب رسیده ایم خطای بزرگی است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در نشست هایی که با سران قوه داشتند از وضعیت این حوزه رضایت نداشتند و همواره در مواجه با وضعیت هنری و فرهنگی کشور پرسشگر و مطالبه گر بوده اند.
به گفته وی دقت در جشنواره های برجسته که بیشتر در قالب جشنواره های فجر متجلی می شود بیانگر فاصله با وضعیت مطلوب حوزه فرهنگ و هنر و ادب است لذا باید بام هدف را در عرصه هنر و ادب تعریف کنیم.

**هشت جشنواره شعر کشوری در سال جاری برگزار می شود
رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با تاکید بر لزوم مسجد محوری برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: امسال هشت جشنواره شعر در کشور برگزار می‌ شود.
وی افزود: هنر به عنوان نعمت خداوند بر اندیشه انسان نازل شد تا بتواند در پرتو کشش و جاذبه هنر اسباب کوشش دیگران را برای گام نهادن در مسیر کمال فراهم کند.
وی هنر را نردبان صعود دانست و اظهار کرد: هنر وسیله سقوط و تباهی و هر نعمتی که به انسان عطا شده نیست بلکه باید در مسیری استفاده شود که رضایت خداوند را در پی داشته باشد.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور افزود: دلیل اینکه رهبر معظم انقلاب شهید آوینی را زیور زیبای سید شهدای اهل قلم نام برد این بود که نگاهی متفاوت به هنر داشت.
وی گفت: به دلیل اهمیت جایگاه شهید آوینی سالروز شهادت ایشان با هدف الگو گیری هنرمندان از این شهید به عنوان روز هنر انقلاب و بسیج هنرمندان نام گرفته است.

** سیاست های تبیین شده رهبری در حوزه هنر به منشور عملیاتی تبدیل شوند
منتظری با تاکید بر لزوم تبدیل شدن سیاست های کلی مقام معظم رهبری به منشور عملیاتی اظهار کرد: با تبدیل این سیاست ها به منشور عملیاتی از موازی کاری دستگاه های اجرایی جلوگیری می شود.
وی افزود: هجمه ها نسبت به ما خیلی شدید است و از سوی دیگر اعتبارات با انتظارات فاصله دارد لذا ظرفیت های کشور باید از یک مدل جامع و اثربخش تبعیت کنند.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان بیان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که تمام ظرفیت های فرهنگی و هنری از یک مدل جامع اثربخش تبعیت کنند.

** اعزام هنرمندان به نمایشگاه های بین المللی
رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور گفت: هنر زبان بین المللی است و اگر قرار است پیام انقلاب صادر شود بهترین ابزار هنر است.
وی ادامه داد: در حوزه بین الملل باید ورود جدی کنیم، در این راستا ۲ جشنواره بین المللی با پسوند مقاومت برنامه ریزی شده است.
منتظری افزود: مقاومت فقط منظور دفاع مقدس نیست و هرجا بینش استکبار ستیزی باشد مقاومت نیز هست.
وی اظهار کرد: گام های اولیه برای شکل گیری اتحادیه هنرمندان مسلمان به عنوان یک شبکه جهانی هنرمندان برداشته شده است.
به گفته وی جلساتی با سازمان فرهنگی ارتباطات برای اعزام هنرمندان و آثار هنری به نمایشگاه های بین المللی برگزار شده است.

**مسجد محوری در فعالیت های بسیج هنرمندان دنبال می شود
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ها را خط مقدم جبهه بزرگ فرهنگی دانست و گفت: تلاش می شود اسباب شناسایی استعدادها را در استان ها فراهم کنیم.
وی افزود: مسجد از روزهای آغازین انقلاب فرهنگی پیامبر اکرم(ص) با هدف فرهنگی و رشد و بالندگی ساخته شد و با پیروزی انقلاب، مسجد دوباره حیات مجدد یافت و پایگاه معرفی و صدور انقلاب شد.
منتظری اظهار کرد: با صلاحدید مدیران استانی مساجد برخوردار از معماری زیبا و مکان خوب و فضای مناسب به عنوان پاتوق هنری و فرهنگی اعلام می شوند و عصرها ویژه برنامه هنری و ادبی برای نسل جوان ارائه می دهند.

** احداث خانه هنرمندان بسیجی در مرکز استان ها
رئیس سازمان بسیج هنرمندان گفت: کانون محوری و توجه ویژه به کانون ها و رشد و بالندگی آنها از دیگر رویکردهای سازمان بسیج هنرمندان است.
وی بیان کرد: خانه هنرمندان بسیجی در مراکز استان ها در سال ۹۶ احداث و این مرکز به عنوان یک پاتوق برای حضور هنرمندان بسیجی مطرح خواهد شد.
وی توجه ویژه به تحقق شعار سال را از رویکردهای این نهاد دانست و افزود: جامعه هنری، قشر فرهیخته و روشنگر باید در تحقق شعار سال باید گوی سبقت را بربایند.
به گفته وی برگزاری جشنواره کار و تلاش و خودکفایی در اولویت این سازمان قرار دارد.
۷۲۷۴/۳۰۲۲
خبرنگار: مریم نریمانی ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • فرهنگي
  • بسيج
  • منتظري
  • هنرمندان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان