اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / غدیر عید بشریت و ماندگاری جمهوری اسلامی ایران در این واقعه است
82237032-71030665.jpg

غدیر عید بشریت و ماندگاری جمهوری اسلامی ایران در این واقعه است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ،سید حمید رضا کاظمی روز سه شنبه در جشن بزرگ غدیر خم در حسینه قمر بنی هاشم (ع) شهر پلدخترر افزود: واقعه غدیر ادامه نبوت و حکومت الهی و تجلی گاه امامت و ولایت است و این واقعه دارای درخشندگی و تلالو خاصی در تاریخ اسلام است .
وی ولایت فقیه را ثمره غدیر دانست و گفت: امامت لازمه اکمال دین اسلام و ولایت حضرت علی (ع) در روز غدیر نوری بود که دنیای ظلمانی را روشن کرد و ما باید حقیقت آن را بشناسیم که در غیر این صورت اسلام و رسالت رسول اکرم (ص)وحقیقت دین نا شناخته باقی خواهد ماند.
وی افزود: پیامبر خاتم (ص) در پی اتمام حجت دین الهی برای مسلمانان در روز غدیر ادامه دین را به امامت و ولایت تا رسیدن به حکومت جهانی و یکپارچه عدل الهی معرفی و واگذارکرد .
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعه غدیر در استمرار دین نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته و موجب تعیین تکلیف آن شده است .
کاظمی افزود: انقلاب اسلامی ایران با تمسک به حقیقت والای غدیر می تواند همچنان در اهداف خود و پیشرفت جامعه اسلامی مسلمانان محکم و با صلابت تمام گام بردارد .
وی با بیان این که نبوت و قرآن بدون امامت کامل نمی شد گفت: قرآن و عترت دو جز لاینفک دین اسلام و پیوند این دو سفارش پیامبر خاتم (ص) است که تنها با تمسک به این دو می توان پله های سعادت و ترقی را طی کرد .
وی با بیان این که هر چه داریم از ولایت است،افزود: امیرالمونین علی (ع) محبوب پیامبر و در علم و معرفت بی مثال است که نمونه یک انسان کامل و مقتدای مسلمانان است .
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه امروز ما با تمسک به ولایت و تبعیت از آن می تواند ادامه دهنده جریان غدیر و عمل به دستورات قرآن باشد و از رسانه ها می خواهیم واقعه غدیر را به جهانیان بشاسانند تا غدیر همواره در بین مسلمین زنده و پویا باشد .
۷۲۷۲ / ۶۰۰۱
خبرنگار- مهرابی *دبیر- هوشنگ بهرهی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • مناسبت
  • پلدختر
  • غدیر

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان