اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / فرماندار: افزایش تخت های بیمارستانی ازاولویت های بخش درمان سلسله است
82435335-71424242.jpg

فرماندار: افزایش تخت های بیمارستانی ازاولویت های بخش درمان سلسله است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا قدرت الله فلاح نژاد روز شنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی سلسله در سالن جلسات فرمانداری بهداشت را از بخش های کلیدی هر جامعه دانست و افزود: به رغم انجام کارهای خوبی در حوزه بهداشت سلسله هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد که باید برای رفع آن ها برنامه ریزی شود.
وی با بیان اینکه بخش بهداشت شهرستان مشکلات کمتری دارد و مشکل اصلی در حوزه درمان است، گفت: بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم شهرستان سلسله زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این امر لزوم احداث بیمارستان تامین اجتماعی را به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان سلسله ضروری می سازد.
فرماندار سلسله عنوان کرد: یکی از مسائل مهمی که شهرستان اخیرا با آن مواجه شد مشاهده آنفولانزای فوق حاد پرندگان بود که با هماهنگی دستگاه های اجرایی و با تدابیر مناسب در همان ساعات اولیه اقدامات ضروری به عمل آمد و توانستیم این بیماری را تحت کنترل درآوریم به گونه ای که در حال حاضر هیچ موردی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان سلسله وجود ندارد.
وی با اشاره به مصوبات اقتصاد مقاومتی در شهرستان سلسله خواستار پیگیری و اجرا شدن این مصوبات بر اساس برنامه زمانبندی شده تا پایان خرداد ماه سال ۹۶ در سطح شهرستان شد و گفت: تجهیز زایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان ضروری است.
وی افزود: این بیمارستان در بخش بیماری های چشمی و مغز و اعصاب به متخصص نیاز دارد که باید در این خصوص و برای خدمت رسانی بهتر به مردم اقدامات لازم را انجام داد.
فرماندار سلسله به سفر وزیر بهداشت و مصوبات این سفر به شهرستان اشاره و اظهار کرد: از جمله مصوبات این سفر تامین یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان امام خمینی(ره) است که شبکه بهداشت و درمان شهرستان موظف است نسبت به پیگیری آن اقدام نماید.
شهرستان سلسله با ۷۵هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
مهمترین اخبار لرستان، ایران و جهان را در کانال اخبار ایرنا لرستان به نشانی @IRNALORESTAN در ۲۴ ساعت شبانه روز دریافت کنید.
۷۲۶۵/۳۰۲۲
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب ** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعي
  • بهداشت
  • شوراي سلامت
  • سلسله

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان