اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / فرماندار سلسله:پدافند غیرعامل به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود
82274140-71105218.jpg

فرماندار سلسله:پدافند غیرعامل به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، قدرت الله فلاح نژاد روز پنجشنبه در جلسه پدافند غیرعامل که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، افزود: با اجرای پدافند غیرعامل می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره گیری از فعالیت های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است، اظهار داشت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان ها، صنایع و حتی مردم عادی می توانند نقش موثری ایفا کنند.
فرماندار سلسله با تاکید بر اینکه باید در کنار سایر کارها، موضوع پدافند غیرعامل را مدنظر قرار داده و به عنوان یک پدیده انتزاعی نگاه نکنیم ، خاطرنشان کرد:مطابق برنامه ریزی های انجام شده دولت، در برنامه پنج ساله پنجم برای پروژه های جدیدی که تعریف می شوند باید در کنار مطالعات و توجیهات فنی و لازم، مطالعات مربوط به پدافند غیرعامل آن ها نیز بررسی و اعمال شود.
فلاح نژاد با تاکید بر تشکیل منظم جلسات و تشکیل کارگروه های دوازده گانه تخصصی مربوط به پدافند غیرعامل در شهرستان، تصریح کرد: بایستی تمامی دستگاه ها نهایت تلاش خود را برای آمادگی و هماهنگی بین نیروهای عمل کننده و فرهنگ سازی موضوع پدافند غیرعامل در میان تمامی آحاد جامعه به کارگیرند.
در ادامه جلسه مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان نیز افزود: از دوم تا هشتم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل و هشتم آبان ماه به عنوان روز ملی پدافند غیرعامل نامگذاری شده است و به لحاظ اهمیتی که این موضوع دارد، برنامه های جامعی پیش بینی و ابلاغ شده که انتظار می رود روسای کارگروه ها، انجام منظم برنامه ها را مدنظر قرار دهند.
علی سیف اظهار داشت: در این برنامه ها تبلیغات محلی برای موضوع پدافند غیرعامل با اجرای برنامه هایی از قبیل نصب پوستر، بنر و توزیع بروشور برای فراگیر کردن موضوع توسط روسای کارگروه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی افزود: مهمترین جامعه هدف در هفته پدافند غیرعامل دانش آموزان هستند که باید با انجام مانورهایی در سطح مدارس، تلاش شود این قشر از جامعه بیشتر با این موضوع مهم آشنایی و آمادگی پیدا کنند.
۷۲۶۵/۶۰۶۰
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • پدافند غیرعامل
  • شورای پدافند غیرعامل
  • لرستان

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان