اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / فرماندار: پرونده مسکن مهر بروجرد هرچه سریعتر بسته شود
82255964-71069330.jpg

فرماندار: پرونده مسکن مهر بروجرد هرچه سریعتر بسته شود

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا علی کورانی فر رو سه شنبه در نشست شورای مسکن بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: تاخیر چند ساله در اجرای این طرح مشکلاتی برای تعاونی ها و متقاضیان ایجاد کرده است.
وی اظهار کرد: باید تکلیف پیاده روها، محوطه سازی، زمین ها و سایر مسایلی که باعث تاخیر چند ساله تکمیل این طرح شده است، روشن شود.
فرماندار ویژه بروجرد با تاکید بر لزوم تامین امنیت مسکن مهر این شهر توسط نیروی انتظامی افزود: شهرداری باید هر چه سریعتر نسبت به تحویل این طرح برای اجرای طرح های خدمات شهری و فضای سبز اقدام کند.
معاون اداره مسکن و شهرسازی بروجرد با ارایه گزارشی از پیشرفت فیزیکی طرح مسکن مهر این شهرستان گفت: از مجموع ۶هزار و ۴۲۴ واحد مسکن مهر در بروجرد تاکنون پنج هزار و ۶۰۰ واحد به متقاضیان تحویل داده شده است.
احمد پارسا روند فعالیت چهار تعاونی توحید، توانا، هیات های مذهبی و آزادشهر را کند خواند و افزود: طرح مسکن مهر از نظر محوطه سازی ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اظهار کرد: نقشه محوطه سازی مسکن مهر به شهرداری تحویل داده شد ولی شهرداری رقم بسیار بالا و غیرقابل مذاکره ای اعلام کرد که تامین آن امکانپذیر نبود و قرار شد مسکن و شهرسازی ادامه کار را دنبال کند.
وی افزود: در بحث پیاده روسازی مشکل وجود دارد زیرا پیمانکار مدعی است که ساخت پیاده رو در نقشه وجود نداشته است.
وی اضافه کرد: در بحث کاربری ها نیز زمین به ادارات برای اجرای طرح ها واگذار شده است ولی فقط آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان طرح های خود را آغاز کرده اند.
شهاب ممدوحی معاون عمران شهرداری بروجرد نیز در این نشست گفت: برای اجرای طرح های خدمات شهری مانند ایجاد فضای سبز، زیرسازی، آسفالت و دفع آبهای سطحی در مسکن مهر ۶۰ میلیارد ریال برآورد هزینه شده است.
در این نشست مشکلات مسکن مهر توحید بروجرد در خصوص تعیین تکلیف اعضای منصرف شده، اخذ آورده و سهم اعضا مورد بررسی قرار گرفت.
۳۰۳۱/۳۰۲۲
خبرنگار:آتوسا آزرم** انتشاردهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • مسکن مهر
  • زیرساخت های شهری
  • بروجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان