اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / فرماندار پلدختر: تمام اقشار جامعه درگیر معضل اعتیاد هستند
82257351-71072125.jpg

فرماندار پلدختر: تمام اقشار جامعه درگیر معضل اعتیاد هستند

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا نورالدین درمنان روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پلدختر افزود: بسیاری از افراد جامعه معتقدند که عامل اصلی اعتیاد بیکاری است در صورتی که معضل اعتیاد به همه طبقات جامعه اعم از فقیر و غنی و زن و مرد ورود پیدا کرده است.
وی گفت: ۵۰۰ نوع مواد مخدر و ۱۰ میلیون سوداگر مرگ در دنیا وجود دارد و ۲۴۰ میلیون تن درگیر این مواد هستند لذا باید پیشگیری از اعتیاد را مدنظر قرار دهیم.
فرماندار پلدختر با بیان اینکه شهرستان پلدختر از نظر اعتیاد نسبت به سایر شهرستان های استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است، افزود: لازم است بخشداران از طریق دهیاری ها و شوراها اطلاعات و آمار دقیقی از وضعیت اعتیاد در روستاها بدست بیاورند.
وی اظهار کرد: مواد مخدر در عرصه های اجتماعی بسیاری از خانواده ها را گرفتار و متلاشی کرده است که دولت برای این معضل در عرصه بهداشت و درمان و کمپ های ترک اعتیاد هزینه های کلانی متحمل شده است.
درمنان خواستار برخورد جدی با خرده فروشان مواد مخدر شد و افزود: باید فضا برای خرده فروشان مواد مخدر نا امن و با آنها برخورد جدی شود تا به راحتی فعالیت نکنند.
وی با تاکید بر جلوگیری از فعالیت قلیان سراها در ماه محرم گفت: تشدید اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان از راه های مقابله با فعالیت آنها و مصرف مواد مخدر در جامعه است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان نیز مهم ترین هدف این شورا را اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر، رفع نگرانی و ایجاد حساسیت بین مردم اعلام کرد و گفت: رویکرد و نگرش جدید در مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.
غلامرضا آقا میرزایی مواد مخدر صنعتی را تهدیدی جدی دانست و افزود: مواد مخدر و اعتیاد یک آسیب اجتماعی است لذا تمام دستگاه های مرتبط باید اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.
وی اظهار کرد: باید سازمان های مردم نهاد(سمن ها) در خصوص مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد فعال شوند.
شهرستان پلدختر با ۸۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی استان لرستان واقع شده است .
تجلیل از خبرنگاران پایان بخش این نشست بود.
۷۲۷۲/۳۰۲۲
خبرنگار : فاطمه مهرابی ** انتشار دهنده: احسان کردی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • مواد مخدر
  • پلدختر
  • شورا

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان