اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / مبارزه با جهل و نادانی در سایه توجه به کتابخوانی میسر است
82253075-71063334.jpg

مبارزه با جهل و نادانی در سایه توجه به کتابخوانی میسر است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه در آیین گشایش دهمین نمایشگاه سراسری کتاب در خرم آباد با بیان اینکه در طول تاریخ، فرهنگ و تمدن به همراه کتاب بوده اظهار کرد: کتاب قرآن به عنوان معجزه بزرگ پیامبر اکرم (ص)، افتخار اسلام است.
وی گفت: خرد ورزی، مبارزه با جهل و نادانی در سایه کتاب و کتابخوانی بوده بنابراین ترویج این مهم وظیفه فعالان امور فرهنگی بشمار می رود.
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز شخصیتی بی نظیر در امر کتابخوانی هستند، افزود: قرار گرفتن کتاب در داختیار مردم از جمله نسل فرهیخته و اندیشه روز یک مسئولیت همگانی است.
آیت الله میرعمادی برگزاری نمایشگاه کتاب را فرصت مناسبی برای معرفی علم، دانش و عقل دانست و ادامه داد: این رویداد فرهنگی به معنی ارزش بخشی به علم و خردورزی و استعدادهای نهفته جامعه است.
وی اضافه کرد: علیرغم وجود منابع متعدد کتابخوانی، عده ای مطالعه اینترنتی و حضور در فضای مجازی را انتخاب می کنند که این امر به اندازه کتابخوانی تاثیرگذار نیست.
وی با تاکید بر اینکه کتاب باید به عنوان یکی از بهترین هدایا جایگاه مناسبی در جامعه داشته باشد، افزود: نمایشگاه کتاب یک رخداد فرهنگی بزرگ و عامل مهمی در راستای ارتقا فرهنگ دانش، عقل و خرد جامعه است.
دهمین نمایشگاه سراسری کتاب لرستان با حضور ۳۰۰ ناشر و عرضه ۳۵ هزار عنوان کتاب، ۱۱ تا ۱۶ مهرماه در محل مصلی الغدیر خرم آباد دایر است.
۷۲۶۹/۶۰۶۰
خبرنگار: الهام بابایی**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • فرهنگی
  • ارشاد
  • نمایشگاه کتاب
  • امام جمعه خرم آباد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان