اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / مدیرکل مدیریت بحران لرستان:تمامی محورهای اصلی استان باز است
82407209-71366329.jpg

مدیرکل مدیریت بحران لرستان:تمامی محورهای اصلی استان باز است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا، رضا آریایی روز یکشنبه در جلسه مدیریت بحران لرستان که در محل استانداری لرستان برگزار شد افزود: هم اکنون تنها، محور ارتباطی زالیان به سمت اراک که در حوزه استان مرکزی واقع شده مسدود است.
وی اضافه کرد: طی چند روز اخیر و یا بارش برف سنگین در نقاط مختلف استان که در مناطقی تا ۸۰ سانتی متر هم رسید مدیریت وضعیت بخوبی انجام شد و اگر این بارش ها اتفاق نمی افتاد قطعا استان درگیر پدیده گرد و غباری می شد که استان خوزستان درگیر آن شده است.

***بارش ۸۰ سانتی متر برف در دلفان
مدیرکل هواشناس استان لرستان در این جلسه گفت: طی چند روز اخیر میانگین بارش ۳۴ میلی متر بود و بیشترین بارش ۵۰ میلی متر در خرم آباد و کمترین بارش با ۶ میلی متر در الیگودرز بوده است.
محمد ناصر هاشمی افزود: میزان بارش برف نشسته بر سکوی هواشناسی ۸۰ سانتی متر بود که بیشتری بارش برف استان بوده است.
مدیر کل هواشناسی لرستان گفت: برای امشب کاهش دما در بیشتر نقاط استان را خواهیم داشت بطوریکه دمای هوا در الشتر و ازنا به منفی ۱۲ و در الیگودرز به منفی ۱۳ درجه و در خرم آباد به منفی چهار درجه خواهد رسید.
وی گفت: در پلدختر نیز بین صفر درجه سانتی گراد تا ۲ درجه سانتی گراد کاهش دما رخ می دهد.
هاشمی گفت: میانگین بارش باران از ابتدای سال زراعی امسال تا کنون ۲۱۲ میلی متر است که نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد و نسبت به وضعیت نرمال نیز هفت درصد کاهش نشان می دهد.

***۱۵ روستای درگیر برف دچار قطعی برق هستند
فریدون خودنیا مدیر شرکت توزیع برق لرستان گفت: هم اکنون تعداد ۱۵ رستا بر اثر بارش برف دچار قطعی برق هستند که این روستاها در بیران شهر، الشتر و نورآباد واقع هستند که ۱۳۰ تا ۱۴۰ خانوار را در می گیرند.
وی گفت: در صورت بازگشایی مسیر های روستایی در عرض ۲ ساعت می توان مشکل قطعی برق این روستا را رفع کرد که هم اکنون به دلیل بسته بودن راههای ارتباطی این روستاها امکان ورود به آنها نیز وجود ندارد.

***اسکان ۲۶۷ نفر توسط جمعیت هلال احمر لرستان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان دراین جلسه گفت: طی چند روز اخیر تعداد ۲۶۷ مسافر در راه مانده توسط نیروهای امدادگر هلال احمر در پایگاه های جمعیت هلال احمر و یا در مساجد اسکان داده شدند.
صارم رضایی گفت: در مجموع طی چند روز اخیر همراه با بارش برف وباران به تعداد پنج هزار و ۷۳۹ نفر خدمات رسانی صورت گرفت که به نوعی دچار مشکلات و گرفتاری هایی شده بودند و مجموع ۲۶۵ نفر نیروی هلال احمر در وضعیت آماده باش کامل قرار داشتند.
وی گفت: دراین مدت علاوه بر توزیع اقلامی از مواد غذایی تعداد سه زن باردار در نورآباد که دچار مشکل شده بودند برای زایمان به بیمارستان های نورآباد انتقال داده شدند.

*** فرماندار دلفان:بارش برف در ۱۵ سال اخیر بی سابقه بود
جعفر طولابی فرماندار نورآباد نیز در این جلسه گفت: بارش برف ۸۰ سانتی متری و در نقاط کوهستانی تا حدود ۲ متر طی ۱۵ تا ۲۰ سال اخیر در این شهرستان بی سابقه بوده است و تا امروز صبح نیز بارش ها تداوم داشت.
وی گفت: تعداد کل روستاهای این بخش ۴۴۰ روستا است که بسیاری از آنها مشکل انسداد راه آنها مرتفع شده و تعداد ۲۴۰ روستا همچنان دچار قطعی راههای ارتباطی هستند و ۱۰ روستا هم دچار قطعی برق هستند.
فرماندار دلفان گفت: از نظر ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای برف روبی سطح معایر خیابان و کوچه ها به شدت دچار مشکل هستیم بطوریکه همچنان در سطح شهر با انبوده برف انباشته شده مواجه هستیم .
قدرت اله فلاح نژاد فرماندار الشتر نیز دراین جلسه گفت: در همان روز اول بارش تعداد ۱۵۰ روستا دچار قطعی راه شدند که ۱۰۰ روستا از آنها در همان روز اول بازگشایی شد هم اکنون تعداد ۳۳ روستا در بخش فیروزآباد، ۲۴ روستا در بخش مرکزی کار بازگشایی آنها در حال انجام است.
وی گفت: اکنون عمده مشکل ما در ۲ بخش راه و برق است و در بخش برق حدود ۱۶ روستا دچار قطعی برق هستند و علاوه بر این مشکل قطعی متناوب برق در سطح شهر را هم داریم.
فلاح نژاد گفت: تا کنون ۲۲ مورد قطعی آب روستایی را داشته ایم و علاو بر این تعداد ۶ روستا نیز فاقد تلفن هستند.
***فرماندار چگنی : ۶ روستا دچار قطعی راه ارتباطی هستند
قدرت اله ترابی نژاد فرماندار دوره و چگنی نیز دراین نشست گفت: در مجموع طی این چند روز تعداد ۱۷ روستا دچار قطعی راه ارتباطی شدند که تعداد ۱۱ روستا بازگشایی شده است و ۶ روستا نیز همچنان راه آنها مسدود است.
وی گفت: این روستاها معمولا در محورهای انتهایی بخش شاهیوند واقع شده اند که هم اکنون عملیات بازگشایی آنها در حال انجام است و نهایت تا فردا مشکل آنها رفع می شود.
۱۹۲۰
خبرنگار:مهری دریکوند**

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اقتصاد
  • مديريت بحران
  • بارش برف

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان