اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / مرگ پنج راس گراز بر اثر بی احتیاطی راننده مسیر خرم آباد- الشتر
n82678158-71893663.jpg

مرگ پنج راس گراز بر اثر بی احتیاطی راننده مسیر خرم آباد- الشتر

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

طاهر فتح الهی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی نقاط حادثه خیز منجر به اتلاف حیات وحش در سال گذشته توسط اداره کل محیط زیست لرستان، عنوان کرد: این نقاط شناسایی و جهت نصب تابلو و زیرگذر مخصوص عبور حیوانات وحشی به اداره کل راه و شهرسازی لرستان اعلام شده که برای مسیر ایواندر هم این درخواست انجام شده و در حال حاضر پنج تابلوی محل عبور حیوانات وحشی نیز در این محل نصب شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله با ابراز نارضایتی نسبت به توجه نکردن برخی رانندگان به علایم رانندگی نصب شده در این محور، خاطرنشان کرد: جاده سازی و توسعه جاده ها باعث تکه تکه شدن زیستگاه های طبیعی و جنگلها می شود و این امر مستلزم مطالعات زیست محیطی است.
وی افزود: باید در زمان جاده سازی گدارها شناسایی و مسیرهایی به صورت زیر گذر و یا پل طبیعی برای تردد حیوانات ساخته شود که متاسفانه در جاده سازی ها این امر کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
هرساله بسیاری از حیوانات وحشی جان به دلیل عدم توجه به علایم رانندگی نصب شده در طول محورها توسط برخی رانندگان بی احتیاط تلف می شوند.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
۷۲۶۵/۶۰۶۰
خبرنگار: زهرا جمشیدی نسب**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

برچسب ها

علمي آموزشي

حفاظت محيط زيست

بي احتياطي

اتلاف حيوانات وحشي

می فایل پرتال خبری استان لرستان