اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / ملت بی نظیری داریم – آمنه صارمی*
82397424-71347113.jpg

ملت بی نظیری داریم – آمنه صارمی*

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

حادثه آتش سوزی پلاسکو تهران اتفاقی سخت و باور نکردنی بود حادثه ای که در مقابل چشم ملت و دوربین های خبری رخ داد.امروز قلم در مقابل قامت و مجاهدت عزیزان آتشنشان سر تعظیم فرود آورده است.
آنها به رغم احساس خطر به وظیفه دینی و انسانی خود عمل کرده و جهاد گونه در میدان عمل حاضر و جان را فدای تعهد و وجدان کاری خود کردند و دل های بیشماری را به درد آورد.
آنچه بر شعله های غم این حادثه افزوده مرگ شهادت گونه عزیزانی بود که غیرت و مردانگی را در میان شعله های آتش زبانه کشیدند و به حکم وظیفه تلاش کردند ماموریت خود را تمام و کمال به پایان برسانند پایانی که با اشک چشم ملت ایران و خانوادهای داغدار آنها همراه شد.
جوانان غیور و جهاد گر آتشنشان با الگوگیری از نسل جنگ که روزی با میل و رغبت پا در میدان مین می گذاشتند، امروز با رفتن دردل خطر برای نجات همنوعان خود در میان شعله های آتش گرفتارشدند و ملت ایران را درماتم خود به سوگ نشاندند.
امروز ملت ایران در کنار خانواده آتشنشانان به سوگ نشستند و برای خاموش کردن آتش دل مادران داغدار، آرامش التهاب و بهت مانده در چشم همسران، بی تابی فرزندان چشم به راه و نوعروسان منتظر دعا می کنند تا خداوند بر این مصیبت سخت و جانکاه صبرعطا نماید.
چه صحنه دردناکی بود وقتی پدر و مادر جوان آتشنشان از صحنه تلویزیون لحظه سقوط ساختمان پلاسکو را می دید یا کودکی که چشم انتظار بازگشت پدر قهرمانش بود اکنون باید درانتظار پیدا کردن جسد قهرمان زندگیش باشد.
اما در کنار این همه غم و مصیبت باور نکردنی مردم را را می بینی که بعد از فرو ریختن ساختمان با وجود احساس خطر هجوم می آورند تا به کمک همنوعان و آتشنشانی برسند به کمک بزرگ مردانی که همیشه جان را در کف دست می گذارند و همانند رزمنده ای شجاع با دیدن صحنه خطر در عمق حادثه وارد می شوند.
در این شرایط سخت ملت عزیز ایران به ویژه مردم پایتخت آتش نشانان و خانواده هایی داغدار و چشم انتظار آنها را تنها نگذاشتند و نخستین اقدام آنها فریاد به هنگام فرو ریختن ساختمان بود، اگر چه ازدحام آنها در این خیابان کمی کار را سخت کرده بود اما شرایط به گونه ای بود که با هیچ چیز نمی توانست جلوی احساس و همدردی این مردم را گرفت.
حضور ملت همیشه در صحنه در مقابل انتقال خون برای نجات جان مصدومان این سانحه دلخراش، تصویری زیبایی ازانسانیت بود که خودجوش از سوی ملت ایران دیده شد و نشان داد ملت ایران از هر قوم و طایفه ای که باشند هنگام خطر همه ایرانی هستند.
امروز هر ایرانی درتجلیل ازمقام شامخ ایثار، فداکاری و شهادت آتشنشانان قهرمان در مقابل ایستگاه های آتشنشانی شمع روشن می کنند و با اهدا شاخه گل برای نجات قهرمانان گرفتار دعا می کنند.
تغییر فعالیت شبکه های مجازی و انتشار لحظه به لحظه اخبار آتشنشانان، همدردی هنرمندان و بازیگران و حضور آنها در محل حادثه، همکاری مردم منطقه حوالی حادثه و خیابان های اطراف با اعضای ستاد بحران همه و همه نشان از ایرانی بودن ملت و تربیت شدن در مکتب امام حسین (ع ) دارد.
و از همه مهمتر اینکه عزیزان آتش نشان که همواره تکیه گاه و نقطه اتکا مردم به هنگام وقوع حوادث بوده اند وقتی گریه ها و زجه های آنها را برای هموطنانشان می بینی دلت به درد می آید بسیاری درمیان همه صحنه های دلخراش سقوط ساختمان پلاسکو اشک ملت ایران و دیگر آتشنشانان برای همکارانی که درزیر خلوارها خاک آرمیدند بیش از هر چیز دل هر انسانی را به درد می آورد .
در این حادثه دلخراش آتشنشانانی که در مرخصی بودند با میل خود دوباره به محل کار برمیگردند و این یعنی همان تعهد و احساس مسئولیت.
افسوس که عدم رعایت موارد ایمنی این حادثه تلخ را رقم زد و نشان داد تهران تا چه حد در برابر آسیب های شهری و بلایای طبیعی ضعیف است و امروز روز آزمودن شرایط بحرانی برای تهران است.
اتفاق پلاسکو بیانگر این است که اگر خدای نکرده در تهران زلزله ای رخ دهد ابعاد فاجعه و تلفات بسیار گسترده تر از ان چیزی است که تصور می شود و رئیس دولت تدبیر و امید نیز در بازدید خود از محل وقوع حادثه پلاسکو بر رعایت حقوق شهروندی و ایمن نمودن محل زندگی و کسب و کار مردم تاکید نمودند.
۶۰۵۲/۷۲۷۳/۶۰۶۰
خبرنگار: آمنه صارمی** انتشاردهنده: محمد علیدوستی

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • پلاسکو
  • آتش نشان
  • ملت

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان