اخبار مهم
Home / اخرین اخبار استان لرستان / نبود مرکز تحقیق و توسعه از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای صنعتی بروجرد است
82108457-70788651.jpg

نبود مرکز تحقیق و توسعه از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای صنعتی بروجرد است

پرتال خبری استان لرستان به نقل از ایرنا:

به گزارش ایرنا سعید محمودی روز شنبه در دیدار با مسئول دفتر خبرگزاری ایرنا در بروجرد در مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان افزود: وجود مرکز تحقیق و توسعه در واحدهای تولیدی موجب تولید محصولاتی به روز و متناسب با ذوق و سلیقه مشتریان می شود ولی متاسفانه این مرکز جایگاهی در واحدهای صنعتی بروجرد ندارد.
وی اضافه کرد: صنایعی همچون نساجی، کاشی و چرم باید برای حفظ مشتریان همواره باید تولیدات خود را به روز کنند در غیر این صورت از صحنه رقابت حذف می شوند.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد مرکز تحقیق و توسعه را قلب هر صنعت دانست و گفت: در حال حاضر ۶ واحد تحقیق و توسعه زیر نظر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد تشکیل شده است که طبق نیاز صنایع، پایان نامه های دانشجویان دکتری را به دانشگاه ها ارائه می دهند.
وی کاغذبازی های اداری را از مشکلات اصلی شرکت های دانش بنیان دانست و اظهار کرد: خلاهای قانونی ثبت اختراعات برای رشد صنعت کشور باید برطرف شوند و قانون بعد از ثبت این اختراعات از آنها حمایت کند.
وی نامگذاری سال جاری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و افزود: مراکز رشد پارک های علم و فناوری به عنوان پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه می توانند باعث تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب شوند.
محمودی با ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد گفت: چهار شرکت کشت و صنعت گیاهان دارویی برای شهرستان بروجرد درنظر گرفته شده است که فعالیت این شرکت ها می تواند بروجرد را به قطب تولید گیاهان دارویی کشور تبدیل کند.
وی افزود: ۲۶۰ هکتار زمین برای ایجاد این شرکت ها تخصیص یافته است که امیدواریم فعالیت آنها در آینده نزدیک آغاز شود.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد با بیان اینکه ۳۹ شرکت تاکنون در مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد جذب شده است، اظهار کرد: شرکت ها با ورود به پارک های علم و فناوری در مدت ۶ ماه کالای خود را به عنوان نمونه تولید می کنند و بعد از تایید کالا باید آن را به مدت سه سال به مرحله تجاری و فروش برسانند.
وی افزود: بعد از مدت سه سال شرکت از مرحله رشد وارد پارک علم و فناوری می شود و به مدت ۱۴ سال فعالیت خود را زیرنظر کارشناسان ادامه می دهد.
حدود ۳۵ درصد صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده است که تعداد زیادی از آنها به دلیل مشکلات اقتصادی نیمه تعطیل یا تعطیل هستند.
۷۱۹۰/۳۰۲۲

پرتال خبری evjlorestan /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • مرکز رشد
  • بروجرد

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
کلیه اخبار برگرفته از سایت ایرنا می باشد.

می فایل پرتال خبری استان لرستان